Ana sayfa Hot topıcs/Güncel ABB, Joerg Theis’i B&R’ın başkanı olarak atadı

ABB, Joerg Theis’i B&R’ın başkanı olarak atadı

PAYLAŞ

ABB, Makine Otomasyonu bölümünün (B&R) başına Joerg Theis’i atadı. Theis, 1 Nisan 2021’den itibaren, 1 Ocak 2021’den bu yana ara dönem başkanlığını yapan Clemens Sager’den görevi devralacak.

Theis, 23 yıldır ABB’de farklı pozisyonlarda görev alıyor. Tüketim Ürünleri, İlaç, Yiyecek-İçecek, Hibrit ve Otomotiv endüstrileri dahil olmak üzere dijital hizmet tekliflerinin geliştirilmesine odaklanan Proses ve Fabrika Otomasyonu konusunda kapsamlı deneyime sahiptir. Theis hem Avrupa’da hem de Asya’da yaşamış ve çalışmıştır. Son olarak ABB’nin Singapur’daki Enerji Endüstrileri için Proses Otomasyon Bölümünün başkanıydı.  Yeni görevi ile birlikte Theis Singapur’dan, B&R şirket merkezinin Avusturya’daki yeri olan Eggelsberg’e taşınmaya hazırlanıyor.

ABB Robotik ve İmalat Otomasyonu bölümü başkanı Sami Atiya, “Joerg, otomasyon ve dijital hizmetler alanında etkileyici bir uluslararası deneyime ve harika bir girişimci zihniyete sahip” dedi. “Sektör hakkındaki derin bilgisi ve stratejik iş geliştirmedeki kanıtlanmış geçmişiyle, B&R’ın karlı büyüme yörüngesini devam ettirip, başarılı müşteri ve inovasyon odağını genişletmenin yanı sıra, coğrafi genişlememizi ileriye taşımak ve ürün portföyümüzü geliştirmek için ideal kişidir’’

Joerg Theis “ABB’deki Makine Otomasyonu bölümüne başkanlık etmekten ve B&R’ın inovasyon alanındaki müşteri odaklı kültürünü ve mirasını daha da genişletmek için yönetim ekibimizle birlikte çalışmaktan onur duyuyorum. Başarı öykümüzün bir sonraki bölümünü B&R çalışanları ile birlikte yazmayı dört gözle bekliyorum ”dedi.

Theis, Almanya’daki FH Aachen’dan kimya mühendisliği diplomasına sahiptir. Alman vatandaşıdır, evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır.

https://www.br-automation.com/tr/