Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Assessment Hub uygulaması tüm riskli soruları soruyor

Assessment Hub uygulaması tüm riskli soruları soruyor

PAYLAŞ

Rockwell Automation’ın yeni çıkardığı uygulama operasyon müdürleri, fabrika yöneticileri ve IT/OT profesyonellerinin bağlı altyapıları genelinde operasyonel riskleri ölçmelerine yardımcı oluyor.

Ağları, otomasyon varlıklarını ve siber güvenliği değerlendirebilen Assessment Hub uygulaması yöneticilerin bağlı çalışma ortamları ve akıllı üretime paralel giderek artan riskler konusunda farkındalıklarını artırıyor.

Android ve iOS işletim sistemlerine indirilebilen uygulama bir dizi basit, sezgisel ve düşündürücü sorular soruyor ve sonrasında en iyi mevcut sektörel uygulamalara göre düşük, orta ve yüksek risk derecelendirmesi yapıyor.

Rockwell Automation EMEA Müşteri Destek ve Bakımdan Sorumlu Bölge Direktörü Marc Baret, uygulamaya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Modern bağlı üretim operasyonları, sağlam ve güvenli şekilde bağlanmış altyapı ve varlıklar gerektiriyor. Zincirin herhangi bir noktasındaki zayıflık ciddi operasyonel riskler teşkil edebiliyor. Fabrika ve tesisler bağlı işletmeye doğru dönüştükçe, tam olarak nelerin kurulumunun yapıldığını takip etmek zor olabilir ve bu durum herhangi bir sorun çıktığında şirket genelinde olumsuz sonuçlar doğurabilir.”

Daha derinlemesine bir tesis değerlendirmesi yapabilmek için başlangıç olarak bu uygulamayı geliştirdiklerini söyleyen Baret, “Dünya genelindeki projelerimizde edindiğimiz deneyimlerimizde, basit operasyonel sorun ve risklerin, normalde tahmin etmesi veya analiz etmesi kolay olmayan daha yaygın sorunların işareti olabileceğini gördük. Ağlar, varlıklar ve güvenlik konusunda sorular soran – uygulamada bulunan birkaç soruyla bile kullanıcılar potansiyel risklerin nerelerde olduğuna dair bir tablo çizebiliyor. Bu risklerin belirlenmesi sayesinde operasyonlarını daha yapılandırılmış ve iyi yönetilmiş ortamlarda genişletebiliyorlar. Uygulamanın, ağ ve güvenlik hizmetlerimizin birincil amacı müşterilerimizin gelecekteki daha verimli ve daha karlı operasyonlarının temeli için daha güvenli ve sağlam bir mimari inşa etmelerine yardımcı olmak” dedi.

Assessment Hub App şimdi Apple App Store ve Google Play Store’da.