Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Bölgelere Ayrılmış Emniyet Valfi Adası ile Maliyetlerin Düşmesi ve Karmaşanın Azalması Sağlandı

Bölgelere Ayrılmış Emniyet Valfi Adası ile Maliyetlerin Düşmesi ve Karmaşanın Azalması Sağlandı

PAYLAŞ

Emerson, tek bir ASCO Numatics™ Serisi 503 valf adası içinde çoklu emniyet bölgelerini entegre etme imkanını gerçekleştirdi. Bu özellik, bir valf adası grubu içinde bağımsız güvenli olmayan bölümlerin birlikte bulunmasına izin verirken, üç adede kadar bağımsız elektro-pnömatik emniyet bölgesinin oluşturulmasına imkan verir. Alternatif çözümler, her ada için sadece bir alanın izolasyonunu sağlar. Bölgelere ayrılmış emniyet özelliği tasarım mühendisinin 2006/42/EC sayılı Makine Direktifine ve ISO 13849-1 standardına uygun hareket etmesine yardımcı olurken parçaların azalmasını ve mevcut emniyet devrelerinde söz konusu olan karmaşıklığın giderilmesini sağlar.

Emerson’da Makine Otomasyonu Uygulamaları Mühendisliği Yardımcı Başkanlığı görevini yürüten Scott Weickel; “Bu işlevsellikle, orijinal ekipman üreticisi (OEM) ve son kullanıcı G3 fieldbus elektroniğine sahip tek bir ASCO Numatics 503 Serisi valf adası kullanarak bir makinede üç adede kadar emniyet devresini kolayca ve düşük maliyetle yapılandırabilir. Basit, kullanıcı dostu bölgelere ayrılmış emniyet yaklaşımımız parça sayısını azaltır, yerden tasarruf sağlar ve tasarım esnekliğini artırır” diyor.

Operatör, ASCO Numatics bölgelere ayrılmış emniyet valfi adası sayesinde yedek güvenlik/kontrol boşaltma valfiyle basınçlı havayı tahliye ederek makinenin tamamını durdurmak zorunda kalmaz. Bunun yerine valf adası, yalnızca operatörün yakınındaki makine hareketini kontrol eden valf grubundaki havayı ve gücü kesecek şekilde yapılandırılabilir. Weickel şöyle devam ediyor; “Bölgelere ayrılmış emniyet özelliği standart ASCO Numatics Serisi 503 valf adası platformu için tasarlandığından yeniden tasarım yapılmasını gerektirmez ve kullanıcı valf seçeneklerini, aksesuarları ve debi gereksinimlerini belirlerken ideal seçeneklere sahiptir,” diyor. “Esneklik aynı zamanda emniyet sisteminin maliyetini önemli ölçüde düşürür ve başka amaçlar için kullanılacak şekilde yerden tasarruf sağlar.”

ASCO Numatics bölgelere ayrılmış emniyet valfi adası TÜV Rheinland (Rapor No. 968/FSP 1228.00/16) tarafından değerlendirilmiş olup kategori 3 PLd ile uyumludur.

www.asco.com