Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Danfoss, Hidrolik Direksiyon Çözümleri Firmasını Satın Aldı

Danfoss, Hidrolik Direksiyon Çözümleri Firmasını Satın Aldı

PAYLAŞ

Danfoss, hidrolik direksiyon çözümleri tedarikçisi Hydraulik Nord Fluidtechnik firmasını satın alarak hidrolik direksiyon piyasasındaki yerini güçlendirecek bir adım attı. Hydraulik Nord Fluidtechnik’in katılımıyla Danfoss Güç Çözümleri’nin ürün portföyü genişleyip üretim kapasitesi artacak.

Danfoss Güç Çözümleri Başkanı Eric Alström, satın almayla ilgili, “Hydraulik Nord Fluidtechnik’in mobil hidrolik işlerimize dahil olması ile gerek tarım gerekse diğer sektörlerdeki müşterilerimiz fayda sağlayacak, iddialı ürünler sunabileceğiz.” dedi.

Danfoss Güç Çözümleri Bölüm Başkanı Domenico Traverso ise, “Hydraulik Nord Fluidtechnik’in Danfoss Güç Çözümleri’ne dahil olması ile sınıfının en iyisi performansını sağlayabilecek direksiyon çözümlerini daha fazla sunma fırsatını elde edeceğiz. Danfoss, halihazırda güçlü olduğu direksiyon ürün yelpazesini daha da güçlendirecek.” dedi.

Satın almanın 2019’un ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Türkiye’de ise tarım için üretilen makina çeşidi Avrupa’ya nispeten az olmakla birlikte ana platform, orta ve küçük beygirli traktörlerden oluşuyor. Danfoss Güç Çözümleri, Türkiye traktör pazarının yaklaşık %70’ine hidrostatik direksiyon sistemi sağlamaktadır. Bu ürün grubunda dünyada da global pazar lideridir. Direksiyon sisteminde inovatif çözümlere sahip olan Danfoss, bu anlamda GPS kontrollü direksiyon sistemi ve otonom direksiyon sistemlerinde öncüdür. Joystick direksiyon çözümleri ile sürücünün kas hareketlerini %60 azaltarak ergonomi sağlar. Ayrıca üretilebilirliği %30’lara kadar arttırabilir.

Danfoss, tarım ve iş makinaları piyasasına yenilikçi ve verimli ürünler sunmak üzere gelecek yılda da büyümeye devam edecek.

Hydraulik Nord Fluidtechnik Hakkında:

1970 yılında kurulmuş ve 2013 yılında Bosch Rexroth’tan, aile şirketi Hydraulik Nord Group tarafından satın alınmıştı. Artık iki faaliyet alanına sahip bağımsız bir bağlı kuruluş: Ürün faaliyetleri ve Parça faaliyetleri Parça faaliyetleri satın alma anlaşmasına dahil değil. Daha fazla bilgi için www.hn-group.com/en/companies/hydraulik-nord-fluidtechnik/