Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Eaton Dijital NZM Devre Kesici ile Bağlantı, Maksimum Güvenlik Ve Gelişmiş Kullanımı...

Eaton Dijital NZM Devre Kesici ile Bağlantı, Maksimum Güvenlik Ve Gelişmiş Kullanımı Kompakt Bir Cihazda Birleştiriyor

PAYLAŞ

Enerji yönetim firması Eaton gelecek nesil Alçak Gerilim NZM devre kesicisini pazara sunuyor. Yeni cihazın montajı ve kullanımı gelişmiş bağlantı ve geniş entegre ölçüm özellikleri sağlayan Power Xpert Rölesi (PXR) sayesinde önemli ölçüde daha kolay. Sonuç olarak, makine ve sistem kurucuları azaltılmış tesisat maliyetinden ve aynı zamanda insan veya makine güvenliğini standardın da üzerinde sağlamak için entegre edilmiş Ark Parlaması Azaltma Bakım Sistemi (ARMS) veya Bölge Seçiciliği gibi ek özelliklerden faydalanır.

PXR teknolojisi sayesinde operatörler açtırma ünitesi ile herhangi bir dizüstü bilgisayarından USB bağlantısı kullanarak iletişim kurabilirler. Power Xpert Koruma Yöneticisi (PXPM) yazılımı ücretsiz olup, şalt ekipmanının koruma özelliklerini izlemeyi, bilgi girişini veya ayar değişikliğini daha kolay hale getirir. Hatta maliyetli harici test ekipmanı kullanmak yerine koruma parametrelerinin konfigürasyonu, dahili çeviricilerin fonksiyonu veya cihazın trip ünitesine uygun şekilde bağlanıp bağlanmadığı kontrol edilebilir. İlave olarak, yazılım, operatörlerin herhangi bir akımı simüle etmesini ve seçilen açma eğrisine göre otomatik olarak açma zamanlarının karşılaştırmasını sağlar. Yazılım, bütün test sonuçlarını kaydeder ve bunları zaman damgalı ve yazdırılabilir bir rapor halinde derler. Ömür göstergesi, cihazın kestirimci bakım çerçevesinde zamanında değiştirilmesini sağlar. Her bir NZM cihazı 200 girişe kadar bir genişletilmiş olay günlüğü ile donatılmıştır.

Kompakt devre kesicilerin her birinde monte edilmiş bir enerji ölçüm fonksiyonu vardır ve %0,5 hassaslıkla akım ve gerilimi ölçebilir. Bu hassasiyet sayesinde cihaz enerji yönetimi amacıyla enerji tüketimi hakkında kesin veriler sağlayan IEC 61577-12’e göre Klas 1 enerji ölçüm standardını karşılar. Operatörler ayrıca tüm verileri, entegre Modbus üzerinden veya bir Profibus veya Ethernet modülü üzerinden aktarabilirler. Parola, cihazı yetkisiz değişikliklere karşı korur.

Maksimum personel koruması sağlamak için, örneğin bakım personeli, Eaton’un Ark Parlaması Azaltma Bakım Sistemi tüm NZM kompakt devre kesiciler için opsiyoneldir. Açma süresi azaltılarak, sistem aynı zamanda bir ark arızası esansında ortaya çıkan enerjiyi en aza indirir. Arcon sistemi eklenirse, herhangi bir ark 2 ms içinde tamamen söndürülebilir. Entegre bölge seçiciliği (ZSI), tesisat içerisindeki gücü dağıtmak için hiyerarşik seçiciliğin kurulmasına yardımcı olur. “ZSI arızanın etkilerini hemen etkilenen bileşenlere sınırlar; yani, etkilenmeyen herhangi bir makine veya alanın kapatılması gerekmez. Konuyla ilgili Eaton kompakt devre kesiciler Ürün Müdürü Daniel Jansen bunun, tüm tesisatın kullanılabilirliğini arttırdığını vurguluyor.

1600 A’e kadar olan NZM serisi kompakt devre kesiciler, birçok farklı versiyonda mevcuttur: temel işlevsellik (AX), genişletilmiş işlevsellik (MX, VX) ve enerji ölçümü ile en yüksek versiyonu (PX, PMX). Tasarımcıların tesisatlarını daha da ekonomik hale getirmelerini sağlamak için Eaton, 70 kA’e kadar kısa devre anahtarlama kapasitesine sahip ek bir versiyon sunuyor. İlave olarak, aşırı yük rölesinin ayar sahası, anma akımının % 40 ila% 100’ü arasında genişletilmiştir. Tüm ek işlevselliklere rağmen, cihaz boyutları önceki nesil ile aynıdır.