Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Eaton, HMI 2018’de Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Enerji Dönüşümü için Pratik Uygulamaları...

Eaton, HMI 2018’de Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Enerji Dönüşümü için Pratik Uygulamaları Vitrine Çıkardı

PAYLAŞ

Bu yılın Hannover Fuarı’nda (C71, Hall 11), güç yönetim şirketi Eaton makine üreticilerinin, endüstriyel bina sahiplerinin ve şebeke operatörlerinin Nesnelerin İnterneti ve enerji dönüşümü ile yaratılan avantajlardan faydalanmalarını sağlayan bir dizi pratik uygulamayı tanıttı.

Eaton entegre endüstri teknolojileri teması altında, daha verimli, güvenli ve akıllı makineler için bulut tabanlı elektrik ve hidrolik sistemleri vitrine çıkardı.

Önemli hususlar:

  • HoloLens teknolojisi ile sunulan sanal aralık ile ziyaretçiler Eaton’ın elektrik ve hidrolik sistemlerinin entegrasyonuna kendileri tanıklık edebiliyor.
  • Elektro-hidrolik hassas kontrol makinesi, akıllı SmartWire-DT modülü yoluyla hidroliklerin nasıl birbirlerine bağlandığını gösterdi. Dağıtılmış zeka ve enerji verimliliği için IoT’a hazır bazı akıllı hidrolik komponentler mevcut.
  • Eaton’ın AxisPro serisi akılı endüstriyel valfleri; yazılım kurulumu, arıza teşhisi ve dağıtılmış akıllı kontrol özelliklerine sahip. Ek olarak, Eaton yeni nesil Pro FX 2.0 yazılımının AxisPro serileriyle kullanımını gösterdi.
  • Eaton’ın güvenli ve verimli makine üretim uygulamaları için sunduğu kapsamlı dijital sürücü ve pano ürün grupları bulunuyor. Diğer önemli hususlar ise uygun yaşam döngüsü yönetimi için tasarlanmış yeni dijital NZM devre kesicilerini içeriyor.
  • Endüstri 4.0 uygulamaları göz önüne alınarak geliştirilmiş olan küçük ve orta ölçekli makineleri kumanda etmek ve çalıştırmak için akıllı otomasyon teknolojileri. Bu teknolojinin kalbinde Eaton’ın Eaton’ın Kestirimsel Bakım Portalı’na bağlanma ihtimali olan gelişmiş IT güvenliğini bünyesinde barındıran yeni XC300 PLC cihazı bulunuyor. T Systems ile birlikte, Eaton güvenli ve kolay IoT girişi için entegre bir sistem geliştirmiştir.

Eaton enerji dönüşümü bakımından bina sahipleri ve şebeke operatörlerinin dağıtılmış bir enerji sistemine geçiş ile yaratılan fırsatlardan faydalanmasına yardımcı olacak en yeni tekliflerini sundu.

Önemli hususlar: 

  • Eaton’ın endüstri ve dağıtım şebekelerince kullanılan ve SF6 içermeyen öncü orta gerilim şalteri AB ilerleyen yıllarda çevreye aşırı zarar veren gazların kullanımını tamamen yasaklamayı düşündüğünden, bu şalterin kullanımı özellikle uygundur.
  • Enerji tüketicilerinin enerji faturalarını azaltmalarına ve frekans kontrolü gibi değerli şebeke hizmetlerinin yanı sıra yedek güç de sağlamalarına yardım eden xStorage konut ve ticari enerji depolama sistemleri arttırılmış sürdürülebilirliği ve güç direncini de sağlayan mikro şebeke kontrol sistemi Power Xpert Optimizer.

www.eaton.com.tr