Ana sayfa Hot topıcs/Güncel FANUC’ta hedef, cobot piyasasında Avrupa liderliği

FANUC’ta hedef, cobot piyasasında Avrupa liderliği

PAYLAŞ

Bilgisayarlı sayısal kontrol ekipmanı geliştirmedeki tecrübesiyle robotikleşmenin öncü markalarından FANUC, CRX serisine eklediği en son model yeni CRX-5iA, CRX-20iA/L ve CRX-25iA iş birlikçi robotlarıyla küçük ve büyük ölçekli tüm işletmelere değer katmaya devam ediyor. Sektöründe bulunan en kapsamlı ve kullanımı en kolay kolaboratif robot serisi arasında bulunan yeni modellerle üretim verimine katkı sağladıklarını açıklayan FANUC Europe Başkanı ve CEO’su Shinichi Tanzawa, “Her geçen gün önemi daha çok artan cobotlarımızla yeni yazılım çözümleri sunuyoruz. En önemli hedefimiz, Avrupa cobot piyasasının açık ara lideri olmak” açıklamasında bulundu.

CRX modelleri en ağır koşullarda dahi güvenilir ve tutarlı çalışıyor

Kabiliyetlerini genişletmeyi düşünen tüm üreticiler için uygun olan CRX model cobotların, FANUC’un en popüler robot modelleri arasında yer aldığını kaydeden Tanzawa, “CRX modelleri güvenlik, hafiflik ve sezgisel sürükle-bırak programlama sayesinde özellikle ilk defa robot kullanacaklara hitap ediyor. CRX serisi üretim hatlarını otomasyona geçirmede birtakım tecrübesi olup da satış ekibimizle henüz temasa geçmemiş müşteriler için kapıyı aralıyor ve FANUC için yeni müşteri segmentleri açıyor. Bu da uzun vadede yalnızca cobot alanında değil, farklı endüstriyel robotların yer aldığı diğer uygulamalarda da müşteri memnuniyeti kazanmamıza yardımcı oluyor. CRX modellerinin ağır koşullarda güvenilir ve tutarlı bir şekilde çalışarak üreticilere mümkün olan en yüksek üretim çalışma sürelerini sunuyoruz. CRX serisi cobotlarımızı sekiz yıl bakım gerektirmeden çalışacak şekilde tasarladık” dedi.

FANUC’un hedefi ayda 14 bin ünite üretim kapasitesi

Şirketin yeni pazar payı ve hedeflerine dair açıklamalarda bulunan Tanzawa, sözlerine şöyle devam etti: “FANUC olarak geçmişten bugüne robot üretim kapasitesini sürekli olarak artırıyoruz. Güncel olarak aylık bazda 11 bin ünite üretim kapasitesine ulaşmış bulunuyor ve CRX modelleriyle sınırlı olmamak üzere bu kapasitemizi 14 bin üniteye çıkarmayı planlıyoruz. Bu nedenle sonraki adım olarak yeni robot fabrikamızın inşaatını tasarlıyoruz. Müşterilerimizin cobot kullanımlarını çok çeşitli uygulamalarda artırmalarını destekleyerek orta vadede Avrupa’da açık ara piyasa lideri olmayı istiyoruz. 4 kg – 35 kg taşıma kapasiteleri sunan 11 cobot modelinden oluşan serimizle bu hedefe ulaşabilmek için iyi bir pozisyonda olduğumuzu düşünüyorum.”