Ana sayfa Hot topıcs/Güncel HMS Networks Alman Şirket WEBfactory GmbH’nin büyük kısmını satın aldı

HMS Networks Alman Şirket WEBfactory GmbH’nin büyük kısmını satın aldı

PAYLAŞ

HMS Endüstriyel Ağlar AB, Nesnelerin Endüstriyel Interneti IIoT için web tabanlı yazılım çözümleri lider sağlayıcısı Buchen merkezli Alman şirket WEBfactory GmbH’nin %74.9’luk hissesini satın aldı.

994 yılında SCADA bünyesindeki bir sistem entegratörü olarak kurulan WEBfactory, 2000 yılında ilk kendi yazılımını piyasaya sürdü. Bugün WEBfactory, dünya çapında müşterileri olan ve öncelikle i4 yazılım ürünleri için bilinen, köklü bir yazılım şirketidir. İ4 portföyü, veri toplama, analiz ve görselleştirme gibi IIoT ile ilgili müşteri zorluklarını ele alır ve aşağıdaki ana bileşenleri içerir:

    • i4connected – tesisleri, makineleri, sistemleri ve binaları dijital olarak birbirine bağlayan, uzaktan izleme, öngörücü bakım ve enerji yönetimi gibi akıllı uygulamaları mümkün kılan esnek bir IIoT platformu. Bağlı ekipmanlardan gelen KPI verileri gerçek zamanlı olarak sağlanır, daha sonra herhangi bir IIoT / IT uygulamasını işleyebilir, analiz edebilir ve entegre edebilir.
    • i4SCADA – makineler, üretim tesisleri ve bina yönetim sistemleri ile ilgili özel veri ve işlem görselleştirmesi sağlayan web tabanlı bir yazılımdır.
    • i4BACnet – bina yönetim sistemleri için BACnet standardına göre sertifikalandırılmış web tabanlı bir yönetim ve işletme yazılımı.

“WEBfactory ile HMS’nin IIoT çözümlerine rekabetçi ve gelecekteki değişimlerden etkilenmeyecek bir yazılım boyutu kattık” diyor HMS Networks CEO’su Staffan Dahlström. “İ4 yazılım ürünleri, HMS’nin müşterileri ve ortakları için gerçekten akıllı üretim ve hizmetler gerçekleştirmenin kolay bir yolunu sağlayacaktır. Anybus, Ixxat, Ewon ve Intesis donanım ürünlerimizi kullanarak üretim sahalarındaki ve binalardaki cihaz ve makinelerden i4 paketine veri beslemek için elde edilebilecek sinerjiler için de heyecanlıyız.”

“HMS’nin bir parçası olmaktan ötürü çok heyecanlıyız. HMS’nin tamamlayıcı endüstriyel donanımı ve yazılım teknolojileri ile IIoT için herhangi bir 3.parti IT/IIoT sistemine entegre edilebilecek ilgi çekici çözümler sağlayabileceğiz” diyor WEBfactory GmBH CEO’su Bernard Böhrer.

WEBfactory GmbH, Romanya’daki tam bağlı iştiraki de dahil olmak üzere 27 kişiyi istihdam ediyor ve 2019 yılında 2,5 milyon Avro satış yapması bekleniyor. Devralımın HMS’nin 2019’da hisse başına kazançları üzerinde sınırlı bir etkisi olacak. HMS, WEBfactory’deki hisse senetlerinin %74.9’unu satın aldı. Kalan% 25,1, aynı zamanda genel müdür olarak kalan CEO Bernhard Böhrer’e ait.