Ana sayfa new products/Yeni Ürünler HMS Tarafından Sunulan X-gateway, Ethernet POWERLINK’e Bağlantı Sağlıyor

HMS Tarafından Sunulan X-gateway, Ethernet POWERLINK’e Bağlantı Sağlıyor

PAYLAŞ

Ethernet POWERLINK, Anybus® X-gateway™ içinde sunulacak 17. endüstriyel ağ oldu. Yeni ağ geçitleri sistem entegratörleri ve makine yapımcılarına POWERLINK sistemlerini diğer fieldbuslara veya endüstriyel Ethernet ağlarına bağlama imkanı sunuyor.

Birkaç dakika içinde bağlantı kurulumu

Yeni X-gateway versiyonları, Windows tabanlı Anybus Configuration Manager üzerinden kolay konfigürasyon yapılabilmesi adına USB arabirimine sahiptir. Programlamaya ise ihtiyaç duyulmaz. POWERLINK’in X-Gateway versiyonları çift portlu Ethernet arayüzleri ve harici switch ihtiyacını ortadan kaldıran entegre bir switch ile birlikte gelir.

“Ethernet POWERLINK, pazarın büyüyen Ethernet ağlarından bir tanesi ve özellikle Orta Avrupadaki makine üreticileriyle birlikte çok güçlü,” diyor HMS Ürün Pazarlama Müdürü Christian Bergdahl. “POWERLINK bağlantısını birkaç yıldır bütünleşik Anybus CompactCom modüllerinin içinde sunmaktaydık. Şimdi görüyoruz ki bunu Anybus X-gateway’e de genişletmemiz gerek. Yeni ağ geçitleri makine üreticileri ve sistem entegretörlerine POWERLINK’i hızlı ve kolay bir şekilde bağlama olanağı sağlayacak.”

X-gateway nedir?

Anybus X-gateway, sistem entegratörlerinin her iki ağ arasında kolayca birbirine bağlanmalarına yardımcı olarak, tüm tesis boyunca tutarlı bilgi akışını mümkün kılar. Günümüzün endüstriyel tesisatları genellikle birden fazla endüstriyel ağ içermektedir ve yükseltme yaparken çoğu fabrikada Fieldbus’u Endüstriyel Ethernet ile entegre etmek gerekmektedir. Bu benzer veya farklı kontrol sistemlerini ve ağları birbirine bağlamak zor olabilir. Yüzlerce bireysel Master / Slave ve Slave / Slave sürümü ile, Anybus X-Gateway’ler kullanıcıların neredeyse tüm endüstriyel ağ kombinasyonlarını bağlamasına olanak tanır.