Ana sayfa new products/Yeni Ürünler icount LaserCM30 Partikül Kontaminasyonu Monitörü

icount LaserCM30 Partikül Kontaminasyonu Monitörü

PAYLAŞ

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri Parker Hannifin Hydraulic and Industrial Process Filtration Division, bugün, Parker icount LaserCM30 Partikül Kontaminasyonu Monitörünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu partikül kontaminasyonu monitörü; sahada teşhis için kullanılabilen, kullanıcı dostu bir cihazdır ve servis personeline çok çeşitli uygulamalarda hidrolik akışkanların veya yağların temizliğini hızla ve kolayca değerlendirebilme olanağı sağlar. Bu uygulamalar arasında; tarım, inşaat, petrol ve gaz, elektrik üretimi, denizcilik, madencilik, ormancılık ve endüstri sektörlerinde kullanılan ekskavatörler, konteyner istifleyiciler, tekerlekli yükleyiciler, sondaj ekipmanı ve direksiyonla yön verme ekipmanı yer alır.

Akışkan sistemi kontaminasyon izleme cihazlarının yeni neslini temsil eden Parker icount LaserCM30, 90 saniyeden kısa süren test prosedürleri sunar. ISO 4406, NAS 1638, AS4059 ve GOST gibi birden çok standarda uygun temizlik raporlaması, veri girişi ve dâhilî yazdırma özelliklerinin hepsi bu monitörde bulunur.

Mikro işlemci ile kontrol edilen optik tarama işlevini içeren icount LaserCM30; monitör doygunluğuna yol açmaksızın, ISO 0-ISO 22 kalibrasyon aralığında doğru kontaminasyon ölçümünü sağlar. Partiküller, ışık yoğunluğunu zamana karşı kaydedilen bir voltaj çıkışına dönüştüren fotodiyot ile ölçülür. Partikülün pencereden geçmesi sırasında ışık miktarında meydana gelen kayıp, partikülün boyutuyla orantılıdır. Voltajdaki bu azalma ölçülür ve icount LaserCM30’un bilgisayarında, partikül boyutuna göre altı kanaldan birine depolanır. Referans olması amacıyla diğer boyutlar da hesaplanır. Ölçümler, kabul edilen ISO/AS ve NAS standartlarında kâğıda yazdırılmaya veya RS232 bağlantısıyla bilgisayara indirilmeye hazır biçimde elde taşınan LCD ekranda görüntülenir. Dâhilî bilgisayar, 1000’e kadar test sonucunun depolanmasına olanak sağlar.

icount LaserCM30’un kompakt, kullanıcı dostu tasarımı ve kullanım kolaylığı, bu cihazı pazardaki diğer portatif partikül monitörleri arasında öne çıkarır. Cihazın çalıştırılması için el terminalindeki başlatma butonuna basmak yeterlidir. Yağ sistemlerinin ve sıvı yakıtların kontaminasyon izleme testlerinin zamandan ve paradan tasarruf sağlayacak şekilde etkin olarak yapılabilmesi için icount LaserCM30’un mikro işlemci kontrolüne özel diyagnostik özellikleri eklenmiştir. Artık kontaminasyon izleme işlemlerinin, üretim sırasındaki hizmet dışı kalma sürelerini azaltacak şekilde, uygulama sırasında yapılabilmesi mümkün.

Parker Hannifin Hydraulic and Industrial Process Filtration Division EMEA, Condition Monitoring Business Unit’te Ürün Müdürü olan Shaun Skilton, icount LaserCM30’ın lansmanı konusunda yaptığı yorumda, “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre kendimizi geliştirerek dünyanın her yerinde onların daha güvenli bir şekilde, sorumluluk duygusuyla ve sürdürülebilirliği sağlayarak çalışabilmelerine olanak tanıyoruz” diyor.

Şu sayfadan Parker icount LaserCM30 hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz: https://ph.parker.com/gb/en/icountlasercm30-portable-particle-monitor