Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Interroll Yeni Yüksek Performanslı Crossbelt Sorter’ını Tanıtıyor

Interroll Yeni Yüksek Performanslı Crossbelt Sorter’ını Tanıtıyor

PAYLAŞ

Yeni Yüksek Performanslı Crossbelt Sorter (HPCS) MX 025H´ın pazar lansmanı ile Interroll, yenilikçi otomatik ayırma çözümleri portföyünü saatte 20.000 ürüne kadar işleyen yeni bir yüksek performanslı sistem içerecek şekilde genişletiyor. Bu yeni çözüm aynı zamanda çok daha ağır ve daha büyük malların ayrıştırılmasını da sağlar. Sonuç olarak, en talepkar kullanıcılar bile artık Interroll’un mekanik yatay (horizontal) Crossbelt Sorter´ların sunduğu performans ve kullanılabilirlik avantajlarından yararlanabilirler.

Yeni Yüksek Performanslı Crossbelt Sorter MX 025H,  mevcut 1,8 m / s’ye (5,9 ft / s) hızındaki Interroll Crossbelt Sorter ST 6160´e kıyasla kıyasla 2,5 m / s’ye kadar daha yüksek taşıma hızı sunar. Böylece yeni sorter saatte 20.000 ürüne kadar ürün ayrıştırılmasını mümkün kılar. Aynı zamanda, Yüksek Performanslı Crossbelt Sorter MX 025H, 50 kg ağırlığa kadar olan malları taşıyabilir. Ayrıca, taşıyıcıların genişliği % 50 artırılmıştır. Bu, farklı boyutlardaki malları ayrıştırırken büyük bir esneklik kazanmak anlamına gelir.
HPCS’nin bakımı son derece kolay ve ucuzdur. Bunu bir çok şekilde doğrulamak mümkündür. Her şeyden önce, tahrik zinciri bir güçlendirilmiş bir kauçuk kayış ile değiştirildi. Bu, yağlamaya gerek olmadığı anlamına gelir. İkincisi, kayışın değiştirilmesi artık çok daha kolay ve daha hızlıdır. Bununla birlikte, kapsamlı testler, 7/24 operasyonlarda bile, buna uzun yıllar boyunca gerek kalmayacağını göstermektedir. Taşıyıcılar ayrıca çok daha hızlı değiştirilebilir ve aşınma parçaları da daha ucuzdur; tüm bunlar, geleneksel Crossbelt Sorter ile karşılaştırıldığında yaklaşık% 50 daha az bakım maliyeti anlamına gelmektedir.
Mekanik tahrik konsepti sayesinde, sorter en yüksek verim oranlarında bile oldukça sessiz çalışır: 67 dB (A) ‘nın altında. Interroll test merkezindeki kapsamlı yük ve dayanıklılık testlerine ek olarak, yeni sorter, seçilen müşterilerin alanlarında neredeyse bir yıldır kullanılmaktadır.
Dünya üzerinde halihazırda 400´den fazla otomatik Interroll sorter sistemi kullanılmaktadır
Interroll’da ürün ve teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Ürün ve Teknoloji Başkanı Jens Strüwing konu ile ilgili şunları dile getiriyor:  “Mutlak yüksek performanslı sorter alanına girmemizle birlikte, sistem entegratörleri artık kullanıcılara yenilikçi ve aynı zamanda kanıtlanmış bir teknoloji yelpazesi sunabiliyor. Eşsiz, mekanik tahrik konseptimiz, dünya pazarında benzersiz olan en yüksek güvenilirlik ve ekonomik avantajlarla talebe göre artan sayıda ve çeşitte ürünü işlememizi sağlıyor.”
Bu küresel başarının önemli bir nedeni, Interroll sorter platformunun temel mekanik prensibidir. Bugün Amazon, DHL, FedEx, UPS, Hugo Boss, Inditex (ZARA), Zalando, Swiss Post, Austrian Post ve China Post gibi sektör liderleri tarafından dünya çapında 400’den fazla sorter kullanılmaktadır. Rakip ürünlerin aksine, bu sorter’lardaki elektronik bileşenlerin sayısı mümkün olduğunca düşük tutulmuştur. Eşsiz tasarım prensibi maksimum kullanılabilirlik, çok uzun kullanım ömrü, minimum işletme maliyetleri ve kısa geri ödeme süreleri (ROI) sağlar.
Yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu
Interroll Crossbelt Sorter’ları, tahrik ünitelerinin esnek bir şekilde konumlandırılabileceği doğrudan tahrik prensibi ile çalışır. Tüm tahrik sistemi yüzde 85’in üzerinde güç verimliliği oranları sunar. Bir tahrik ünitesi arızalanırsa, ayırma işlemi kesintisiz devam edecek şekilde yedekli olarak tasarlanmıştır. Geleneksel lineer motorlarla çalışan elektrikli ayrıştırma sistemlerine kıyasla yüzde 50’ye kadar enerji tasarrufu sağlanabilir. Sorter’ın merkezinde patentli mekanik tahriklere sahip taşıyıcılar bulunur. Modüler sorter platformu ayrıca her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilebilen yenilikçi besleme konveyörleri ve terminalleri içerir.