Ana sayfa Industry News/Endüstri KASAD’dan Ambalaj Tasarımında Dereceye Giren Öğrencilere Ödül

KASAD’dan Ambalaj Tasarımında Dereceye Giren Öğrencilere Ödül

PAYLAŞ

Ülkemizdeki karton ambalaj sanayicilerinin mesleki sorunlarının çözülmesinde, bilgi ve deneyimlerinin geliştirilmesinde yaptığı çalışmalarla bilinen Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), üyeleriyle birlikte karton ambalaj tasarımı alanında genç yeteneklerin keşfedilmesi için ulusal ve uluslararası birçok çalışmaya katılıyor ve ülkemiz öğrencileri ve sanayisinin öne çıkması adına adımlar atıyor.

Öğrenciler İçin Görkemli Tören

Ulusal ve uluslararası arenada sürdürülebilir ambalaj ve yenilikler alanında ülkemizin genç yeteneklerini keşfeden ve destekleyen KASAD, Swissotel The Bosphorus İstanbul’da  gerçekleştirdiği görkemli törenle, projeleriyle öne çıkan 10 öğrenciye jüri tarafından 4 birinci ve 6 mansiyon ödülünü takdim etti. Törende ilk 4’e giren Burak Ayataç “Popcorn Bags”, Sinan Baltacı “Pickpack”, Khuraman Mehdiyeva “Fan Time!” ve Burak Usta “Cagepack” adlı tasarımları ile 12bin TL’lik birincilik ödüllerini alırken; Dilara Zahide Uçar “Steeple”, Derin Naz Kızılsavaş “Nuts’n Nuts”, Başak Altunok “Macaron Packaging”, Hesam Fakhimi Jafarzadeh “Fancy Parfume”, Yasemin İncekarasu & Sudenaz Bir “Fisuu” ve Rezwanah Khalid Amiri “Wireless Mouse Packaging” adlı tasarımları ile 2bin TL’lik mansiyon ödüllerinin sahibi oldular. Ayrıca ödül töreninde öğrencilere sertifika ve plaketleri de takdim edildi.

“Büyük emek verdiler”

Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlenen görkemli ödül töreninde konuşan KASAD Yönetim Kurulu Üyesi Ferit Dansık yaptığı konuşmasında “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük emekler vererek projeler hazırlıyor, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyorlar. Hem tasarım aşamalarında hem de üç boyutlu maket üretim süreçlerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Yakaladıkları başarı, sundukları güzel projeler sektörümüzün geleceği için bize umut veriyor. Biz de düzenlediğimiz yarışmalar, çeşitli ödüllerle öğrencilerimizi ödüllendirmeyi sürdürüyoruz. Çalışan, emek harcayan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Ödüllendirdiğimiz bu başarıların alana ilgili tüm öğrencilere ilham olmasını diliyorum.” dedi.

Öğrencilerin ve Öğretmenlerin Heyecanı Gözlerinden Okundu

Sektör gündemleri ve karton ambalaj tasarımıyla ilgili konuşmaların da gerçekleştiği görkemli ödül törenine katılan öğrenci ve öğretmenlerin heyecanları gözlerinden okunurken ödül alan öğrencilerden Burak Ayataç ödülle ilgili “Hepimiz büyük emekler vererek üretmeye çalışıyoruz. Hem tasarım hem de üç boyutlu maketlerin hazırlanması zorlu bir süreç, bu noktada daima öğretmenlerimiz de yanımızda yer alıyor. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda, gerek üretim süreci gerek sonraki temsil süreçlerinde KASAD’ın desteğini de hep yanımızda hissediyoruz. Bugün burada ödül almak mutluluk verici. Başta KASAD ve öğretmenlerimiz olmak üzere bizleri destekleyen, yanımızda olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

KASAD Öğrencilerin Yanında

Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), 14 – 15 – 16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Avrupa karton ambalaj sektörünün en büyük buluşma noktası olan ECMA Kongresi’ne katıldı. 20 üyesi ile birlikte etkinliğe katılan KASAD, aynı zamanda etkinlik kapsamında düzenlenen Pro Carton Young Designers Award yarışmasında da Türk öğrencilerin yanında yer aldı. Yarışmada 12 kişilik finale 4 Türk projesi kalırken, finale kalan isimlerden İTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Burak Ayataç iki ödül birden alarak adını altın harflerle yazdırdı.