Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Lincoln Electric Türkiye’den Yeni Nesil Kaynak Makinesi: INVERTEC® 275TP

Lincoln Electric Türkiye’den Yeni Nesil Kaynak Makinesi: INVERTEC® 275TP

PAYLAŞ

Kaynak sektörünün lider kuruluşları arasında yer alan Lincoln Electric Türkiye, yeni nesil invertörlü TIG kaynak makinesi INVERTEC® 275TP’yi piyasaya sürüyor. TIG ve örtülü elektrod kaynaklarında mükemmel sonuçlar veren INVERTEC® 275TP, çelik, paslanmaz çelik ve alaşımlı çelikler malzemelerle kaynak yapılmasını kolaylaştırıyor.  Genel imalat, ağır imalat, yapı, taşımacılık, kimyasal işleme, tersane ve boru hattı gibi alanlarda kullanılan kaynak makinesi verimliliği artırmak için mükemmel ve yüksek performans sunuyor. En son enerji tasarrufu teknolojisi ve benzersiz tasarımı sayesinde en zorlu ortamlarda çalışmaya hazır olan INVERTEC® 275TP, mükemmel kaynak sonuçları elde etmek için dijital iletişim sistemlerini ve USB gibi yerleşik iletişim cihazlarını kullanarak kaynak işlemlerini izlemeyi ve takibi kolaylaştırıyor. INVERTEC® 275TP ve Lincoln Electric Türkiye’nin yenilikçi ürünleri www.askaynak.com.tr adresinde incelenebiliyor.

Profesyonel kaynağın bir sonraki adımı olan yeni INVERTEC® 275TP; 270A’lik güç ünitesi, yüksek soğutma verimliliğine sahip kompakt ve hafif COOLARC® 27 soğutucusu ve üstün hareket ve taşıma kabiliyeti sağlayan 2 tekerlekli sağlam CART 24 el arabası ile modüler bir sisteme sahip. INVERTEC® 275TP, yüksek üretim verimliliği, dijital kaynak akımı kontrolü ve True HD testi ile dikkati çekiyor. Bu özellikleriyle INVERTEC® 275TP, zorlu çevre koşulları için ideal bir kaynak makinesi. Üstelik inverter teknolojisi ile çevre dostu bir model. Yüksek verimlilik sayesinde daha düşük güç tüketimi ile enerji tasarrufu sağlarken, otomatik güç tasarrufu modları ile ön plana çıkıyor. Çift taraflı ve tamamen gömülü PCB ile her yerde kullanıma hazır bir model olan INVERTEC® 275TP, metal konstrüksiyon işleri için de ideal çözümler sunuyor. INVERTEC® 275TP’nin en önemli özelliklerinden biri de selülozik elektrot yakma özelliği. Bu özellik sayesinde kaynak makinesi tüm elektrodların kaynağında kullanılabiliyor.

Pulse modunda daha az ısı girdisi ile %30’a kadar daha hızlı kaynak performansı

TIG DC PULSE kaynağına da imkan sunan makine daha düşük ısı girdisi ile ince iş parçalarında bozulma ve çarpıklığı azaltırken kaynak havuzunun daha iyi kontrol edilmesini sağlıyor, kaynak penetrasyonunu, kaynak hızını ve kalitesini artırıyor. Makine daha az sıçrama ile kaynak uçlarında mükemmel bir ergime sağlıyor ve tüm pozisyonlarda kaynak yapmak için kullanılabiliyor. Pulse modu ayrıca daha az ısı girdisi ile %30’a kadar daha hızlı kaynak performansı sağlıyor.

İnce malzemelerde punta kaynağı yapmak için de kullanılabilen INVERTEC® 275TP herhangi bir kaynak deformasyonu olmadan minimum ısı girdisi ile hızlı ve doğru puntalama yapılmasına imkan tanıyor. Makine tek tip, kontrollü bir görünüm oluşturmanın gerekli olduğu çok sayıda ve tekrarlayan nokta kaynak faaliyetleri için de ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Ayrıca metal iş parçasının yüzeyini eritmek ve kaynatmak için ısıyı kullanarak kaynağı daha sert hale getiriyor ve bu da malzemeler için daha yüksek korozyon direnci anlamına geliyor.

INVERTEC® 275TP’de uzman olmayan TIG kaynakçılarının arkı stabilize etmesi, ısı girdisini azaltması, pulse optimize etmesi, kaynak işlemini hızlandırması, makinenin genel çalışmasını kontrol etmesi, akım, dolgu malzemesi ve gazdan tasarruf etmesi ve ince sac üzerinde bozulmayı sınırlaması için de klavuzlu kurulum olanağı sunuyor.

INVERTEC® 275TP ve Lincoln Electric Türkiye’nin yenilikçi ürünleri www.askaynak.com.tr adresinden incelenebiliyor.