Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Otomasyon Mühendisliğinde Bir Başarı Hikayesi: Özdaş Otomasyon

Otomasyon Mühendisliğinde Bir Başarı Hikayesi: Özdaş Otomasyon

PAYLAŞ

Endüstri 4.0 kavramı yoğun bir şekilde gündemi meşgul ederken verimlilik ve global rekabetin yolunun otomasyondan geçtiğini hepimiz öğrendik. Bu önemli süreçte otomasyon ürünlerinin teknolojik ve fonksiyonel seviyesi kadar bu ürünlerin sistem entegrasyonu da aynı derecede önem kazandı. Bu alanda bir marka olmayı başaran Özdaş Mühendislik’in genel müdürü Şener Özdaş ile sohbet ettik.

1- Özdaş Otomasyon’u okuyucularımız için kısaca anlatabilir misiniz?

Özdaş Mühendislik 2006 yılında kurulmuştur. Endüstriyel otomasyon sektöründe her türlü; ihtiyaca güvenilir ve zamanında çözüm ilkesini hedefleyen, müşterilerinin güven ve memnuniyetini kazanmış bir kuruluştur.

Müşterilerimiz ile iş ortaklıklarımızın uzun soluklu olmasının en önemli nedeni bilgi, birikim ve deneyimlerimizi en doğru biçimde yansıtarak, süreçlerin sorunsuz ve aksamadan hayata geçirilmesini sağlamaktır. Günümüzün ekonomisine göre optimum çözümü oluşturarak düzgün ve en kısa zamanda çözüm üretmekteyiz.

Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda proje yönetiminde özel uygulamalar geliştirmiş durumdayız. Her projenin kendi yapısına göre esnek bir yapıya sahip olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Yapmış olduğumuz her çalışmada müşteri memnuniyetini garanti eder ve kalite standartlarına göre uygun çözümler sunarız.

Özdaş Mühendislik endüstriyel otomasyon alanında dünya markaları arasına giren SERAD S.A.S, Lafert S.p.A., Metronix Meßgeräte und Elektronik GmbH, Vigor PLC, Micro-Star International Co., Ltd, EVER Electronica firmalarının Türkiye Tek Distribütörlüğünü de başarı ile sürdürmektedir.

Özdaş Mühendislik, global bir güç ve yönetim şirketi olan EATON firmasının otomasyon sistem entegratörlüğü’nü 2010 yılından bu yana başarı ile sürdürmektedir

2018 Yılındın itibaren KUHNKE KENDİRİON firmasının otomasyon sistem entegratörlüğü’nü devam etmektedir.

Bayi ve yetkili teknik organizasyonu ile Türkiye’nin her noktasına ulaşarak müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.

2- Endüstriyel Otomasyon alanındaki uzmanlığınızdan, firmanızın ilklerinden bahsedebilir misiniz?

Firmamız her türlü otomasyon sistemini müşterinin isteklerine ve çağımızın gerekliliğine göre oluşturup gerekli olan altyapıyı sağlamaktadır. Daha sonra bunlar müşteri ile ortak bir platform altında şekillendirilir ve tekliflendirme aşamasına geçilir. Tekliflendirme sonucunda proje tekrar ele alınır ve gerekli çalışmalar yapıldıktan ve zaman belirlendikten sonra proje uygulamaya koyulur. Otomasyon konusunda sahip olduğumuz bilgi birikim sayesinde sistemlere kolaylık, iş ve zaman kazancı sağlamak dikkat ettiğimiz en büyük ayrıntıdır.

Eğitimli kadromuzla endüstriyel otomasyon, scada, HMI,  servo motoru konularında müşterilerimize çözümler üretmekteyiz.

Bizden hizmet alan firmaları digital dünyada bir adım daha ileri götürecek çözümler üretmekteyiz.

3- Bünyenizde bulunan markaları uzun yıllardır başarı ile temsil etmenizin yanı sıra endüstriye ve pek çok sektöre sağladığınız danışmanlık hizmetleri ile de anılıyorsunuz. Bu başarının ipuçlarından bahsedebilir misiniz?

Dünya çapında adını başarı ile duyurmuş firmaların Türkiye’deki tek distribütörlüğünü üstlenmiş olmamız markalarımızın kaliteli ve uzun ömürlü olması sebebiyle yaptığımız projelere de bu kalitenin yansıması uzun yıllardır başarımızı artırmış ve arttırmaya devam edecektir.

Yapmış olduğumuz projeler ve teknik danışmanlık hizmetleri müşterilerimize çözüm odaklı yaklaşımımız, deneyimli teknik ekibimizden duyulan memnuiyet ve her daim teknolojik gelişmeleri takip ediyor olmamızdan kaynaklı teknolojik projeler sunmaktır.

Maliyet, zaman ve iş gücünden tasarruf edilen projelerle müşteri memnuniyeti her zaman misyonumuz olmuştur.

AR-GE departmanımızın müşterinin isteğine özel projeleri için yaptığı çalışmalar bizi her zaman rakiplerimize karşı bir adım önde tutar.

4– Pandemi sürecinde hizmet sürdürülebilirliğini korumak için hangi önlemleri aldınız? Bu süreç size ne gibi tecrübeler kazandırdı?

Pandemi süreci bizim çalışma prensibimizi ve mevcut işleyişimizi etkilemedi. Pandemi kurallarını da dikkate alarak, özellikle ilaç ve gıda sektörü de portföyümüzde bulunan bir alan olduğu için zaten bizim bu konuda hassasiyetimiz, kurallarımız ve çözümlerimiz vardı.

www.ozdasotomasyon.com

info@ozdasotomasyon.com