Ana sayfa Hot topıcs/Güncel PTC Üreticilerin Dijital Dönüşümle Yarattığı Değeri Hızlandırmak İçin Rockwell Automation ve Microsoft’la...

PTC Üreticilerin Dijital Dönüşümle Yarattığı Değeri Hızlandırmak İçin Rockwell Automation ve Microsoft’la İttifakını Güçlendiriyor

PAYLAŞ

PTC (NASDAQ: PTC) ve Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), hizmet olarak Factory Insights’ı duyurdu. Bu üreticilerin dijital dönüşüm girişimlerinde daha önce görülmemiş düzeyde etki, hız ve ölçeğe ulaşabilmesini sağlayan anahtar teslim bir cloud çözümü. PTC’nin LiveWorx® 2020 dijital dönüşüm etkinliği kapsamında gerçekleştirdiği Gobal Partner Summit zirvesinde tanıttığı bu yeni hizmet, Rockwell Automation, Microsoft ve PTC arasındaki iş birliğinde de önemli bir mihenk taşı oldu.

Hizmet olarak Factory Insights, PTC, Rockwell Automation ve Microsoft teknolojileriyle destekleniyor. Anahtar teslim şekilde bulutta verilen hizmet sektörde yaygın bir şekilde yüksek değer yaratan dijital dönüşüm uygulamalarını destekliyor. Bunlar:

  • Gerçek Zamanlı Üretim Performans İzleme
  • Varlık İzleme ve Kullanımı
  • Bağlı Çalışma Hücreleri
  • Dijital ve Artırılmış Çalışma Talimatları

Hizmet olarak Factory Insights, PTC ve Rockwell Automation’ın FactoryTalk® InnovationSuite’inin başlıca ürün bileşenlerinin çoğunu içeriyor. Bunlar arasında Rockwell Automation’ın sınıfının en iyisi otomasyon ve bilişim ürünlerinden gelen operasyon teknolojileri (OT) verileri için optimize edilmiş PTC’nin sektör lideri ThingWorx®, Kepware® ve Vuforia® ürünleri de bulunuyor. Factory Insights Microsoft’un bulut, endüstriyel IoT ve Azure IoT Hub ve Azure IoT Edge gibi üreticilerin muhtelif tesisleri hızla bağlamasını ve kurum genelinde projeler yapabilmesini sağlayan en güncel hizmetlerinin de gücünü kullanıyor.

Factory Insights sayesinde müşteriler endüstriyel IoT (IIoT) uygulamalarında ve kapsamlı dijital dönüşüm adımlarında sıkıkla yaşadıkları karmaşıklığı azaltarak zamandan ve paradan tasarruf edebiliyor. Hizmet olarak Factory Insights, operasyonel performans, varlık kullanımı ve iş gücü veriminde değer yaratan zeka ve içgörü sağlayarak operasyonlarını iyileştirmek isteyen üreticiler için mükemmel bir başlangıç noktası.

PTC Başkan ve CEO’su Jim Heppelmann, “Hizmet olarak Factory Insights endüstriyel müşterilerimize dijital dönüşüm için daha yalın ve hızlandırılmış bir yaklaşım sunuyor” diye konuştu ve şöyle devam etti: “Factory Insights IT ve operasyonel teknoloji (OT) kaynaklarına bağımlılığı azaltıyor. En önemlisi de bu hizmet üreticilerin ölçeklendirilebilecek etkiler yaratabilmesini sağlayacak girişimlere odaklanmalarını mümkün kılan ‘önce değer’ yaklaşımıyla veriliyor.”

Bugünün ‘önce-dijital’ dünyasında üreticilerin karmaşık altyapı sorunlarını, veri erişim zorluklarını çözen ve daha az kaynakla çalışmaya olanak sağlayan çözümlere ihtiyacı var. Hizmet olarak Factory Insights ile üreticiler geliştirme, süre ve maliyetlerinde yüzde 90 düşüş sağlıyor, değer yaratma süreçlerini yüzde 90’a varan oranda hızlandırıyor ve bunu endüstriyel dijital dönüşümü destekleyen yüksek değer yaratan en kritik vakalarda yapabiliyor.

Rockwell Automation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Blake Moret, konuya ilişkin açıklamasında, “PTC ve Microsoft’la iş birliğimizin en temel itici gücü müşterilerimiz için dijital dönüşüm çabalarını sadeleştirmek ve hızlandırmaktır” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Hizmet olarak Factory Insights PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite’in çığır açan yetkinliklerini temel alıyor ve çok hızlı bir şekilde üretim, varlık, iş gücü verimini artıracak en kritik uygulamaların operasyonelleştirilmesini sağlıyor. Bunu yaparken de müşterilerimizin dijital dönüşüm yol haritalarını geleceğe hazır hale getiriyor.”

Microsoft’ta Microsoft Azure’nin Başkan Yardımcısı Jason Zander, bu iş birliğine ilişkin yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Üretici şirketlerin, müşterilerine değer yaratmalarını hızlandırmak ve yeni iş fırsatlarının kapısını açmalarını sağlamak konusunda işbirliklerinin gücüne inanıyoruz. PTC ve Rockwell Automation’la birlikte IT ve OT’yi bütünleştirerek şirketlerin – varlık, işgücü ve üretim katı performanslarından küresel üretim ağı genelinde etkiyi hızlandırmaya –  ihtiyaçları olan uygulamaları ölçeklendirilmiş ve hızlı şekilde kullanabilmelerini sağlıyor.

Hizmet olarak Factory Insights hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın