Ana sayfa Hot topıcs/Güncel PTC ve Rockwell Automation Endüstriyel İnovasyon ve Büyüme Konularında Stratejik İş Birliği...

PTC ve Rockwell Automation Endüstriyel İnovasyon ve Büyüme Konularında Stratejik İş Birliği Yaptı

PAYLAŞ

PTC Inc. ve Rockwell Automation Inc. her iki şirketin de büyümesini hızlandırması beklenen ve dünya genelinde fiziksel faaliyetlerini dijital teknoloji ile dönüştürmek isteyen müşterileri için tercih edilen ortak olmalarını sağlayacak bir stratejik ortaklık için kesin bir anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Ortaklık kapsamında, Rockwell Automation PTC’ye 1 milyar dolarlık bir sermaye yatırımı yapacak ve Rockwell Automation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Blake Moret, sermaye yatırımının gerekleşmesinin ardından PTC’nin yönetim kurullarına katılacak.

Ortaklık, her iki şirketin kaynaklarını, teknolojilerini, endüstri uzmanlığını ve pazardaki varlığını destekleyece, kuruluşlar arası teknik işbirliğini artıracak ve ortak küresel yeni pazar girişimleri kapsayacak.. PTC ve Rockwell Automation, özellikle akıllı fabrika teknolojilerini uyumlu hale getirmek, PTC’nin ödüllü ThingWorx® IoT, Kepware® endüstriyel bağlantı ve Vuforia® artırılmış gerçeklik (AR) platformlarını Rockwell Automation’ın sınıfının en iyisi FactoryTalk® MES, FactoryTalk Analytics ve Endüstriyel Otomasyon platformları ile birleştirmek konusunda anlaştı. Sonuç, müşterilerin üretkenliğini, tesis verimliliğini artırmalarını, operasyonel riskleri azaltmalarını ve sistemlerin birlikte çalışabilirliğini iyileştirmelerini sağlayacak eşsiz bir entegre enformasyon çözümü olacak.

PTC Başkanı ve CEO’su Jim Heppelmann, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi.

“Bu stratejik ittifak, sektöre, IoT ve artırılmış gerçeklik lideri PTC ve endüstriyel otomasyon ve enformasyon alanında lider olan Rockwell Automation tarafından desteklenen,  sınıfının en iyiai entegre suite teknolojisini sunacak. Birleştirilmiş müşteri tabanımız, işlerini anlayan, kapsamlı, yenilikçi ve entegre çözümler sunan sınıfında lider iki küresel organizasyondan faydalanacak.

“Rockwell Automation’ın sektör lideri endüstriyel kontrol ve yazılım teknolojisi, güçlü markası ve alanındaki uzmanlığı ile PTC’nin ödüllü teknolojisi ile birleştirmek endüstriyel şirketlerde Endüstriyel IoT vaatlerini somut faydaya çevirmeyi mümkün hale getiriyor. Bu ortaklıktan ve gelecekteki başarımıza katmakta olduğu başarısından inanılmaz bir heyecan duyuyorum. ”

Rockwell Automation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Blake Moret ise işbirliğine ilişin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu stratejik ortaklığın, her iki şirketin inovasyon karnesini daha da iyi hale getirerek büyümeyi hızlandırmamızı, sağlayacağına inanıyoruz. IT ve OT birbirine gittikçe yaklaştıkça şirketlerimiz de buna bağlı doğal bir ortaklık içine girmiştir.

“Birlikte, endüstriyel alanda en kapsamlı ve esnek IoT ürün ve hizmetlerini sunacağız. PTC’deki sermaye yatırımımız, ortaklığa olan güvenimizi ve birlikte çalışacarak abone gelirlerini artırdığımızda iki şirket için de yaratacağına olan inancımızı yansıtmaktadır.”

Rockwell Automation’ın çözümler iş birimi, her iki şirketin de kurduğu güçlü bir ortaklık ekosistem tarafından desteklenen, tercih edilen bir dağıtım ve uygulama sağlayıcısı olacak. İki şirketin coğrafyalarında, son pazarlarında ve uygulamalarındaki gücü birbirini tamamlar niteliktedir.