Ana sayfa new products/Yeni Ürünler REDZ Markasının TLM Serisi LoRa Teknolojisi Tabanlı Radyo Frekansı ile Çalışan (RF)...

REDZ Markasının TLM Serisi LoRa Teknolojisi Tabanlı Radyo Frekansı ile Çalışan (RF) Modemleri

PAYLAŞ

Endüstriyel haberleşme ihtiyaçlarına çözümler üreten Z Telemetri firması Dünya’da 70’den fazla ülkede kullanılan REDZ markasının LoRa tabanlı radyo modemlerini Türkiye’deki müşterileri ile buluşturuyor.

LoRa tabanlı haberleşme teknolojisi, uzun mesafelerde rahatlıkla haberleşmesi sayesinde çok popülerleşti. RF haberleşme tercih edilen her türlü endüstriyel otomasyon ya da veri aktarımı projesinde diğer RF teknolojilerine göre öncelikli tercih edilen yapı oldu. Bu kapsamda kullanımı yaygınlaşan LoRa cihazlarının tercih edilmesi tesadüf değil. Şehir içinde onlarca binanın arasından asgari 1,5km’den haberleşme sağlanabiliyor, şehir dışında modemlerin birbirlerini görmesi durumunda bu mesafeler 15km’ye kadar çıkabiliyor. Gürültü seviyesinde haberleşebilen LoRa teknolojisi sayesinde uzun mesafe RF haberleşme kesintisiz sağlanabiliyor ve sonuç olarak LoRa teknolojisi, Radyo frekansı (RF) üzerinden haberleşme gerçekleştirilen tüm projeler için ilk tercih konumunda bulunuyor.

REDZ Serisi ürünler de bu teknolojinin avantajlarından yararlanmakta. 868MHz civarı Radyo frekansı ile haberleşen modemin çıkış frekansı da 863 ila 870MHz arası serbestçe ayarlanabiliyor. -138dBm sinyal seviyesine kadar hassasiyet ile haberleşme kesintisiz sağlanıyor. Çıkış gücü 20dBm’e kadar serbestçe programlanıp, uygun güçte haberleşme sağlanıyor. Aynı cihazda hem TCP/IP haberleşme hem de seri RS232/RS485 haberleşme mevcut olması sayesinde lisanslı bantta çalışan pahalı modemlere gerek kalmadan RF haberleşme güvenli ve kesintisi bir şekilde sağlanıyor.

Tüm REDZ ürünleri gibi endüstriyel seviyede tasarlanan TLM serisi LoRa RF Modemler, geniş sıcaklık aralığında çalışma, geniş gerilim giriş desteği (90 – 265V AC (100 – 370V DC), 47Hz – 63Hz AC ya da 5-60V DC) , DIN raya’a montaj, REDZ Broadband Powerline (BPL) ağına entegrasyon (3 faz giriş, 110V–240V/50-60Hz) gibi özellikleri standart olarak sunuyor. BPL teknolojisini destekleyen modeller sayesinde mevcut Alçak Gerilim (AG) elektrik hatlarını kullanarak %100 transparan TCP/IP bağlantısı kurulmuş ağların da RF haberleşme ile farklı ağlara entegrasyonu sağlanıyor.

REDZ Smart Communication ( Akıllı Haberleşme) sloganı ile haberleşmenin her alanında akıllı çözümler üretiyor. TLM serisi LoRa RF Modemler de Enerji sektöründeki SCADA altyapıları, içme/atık su otomasyon sistemleri, tesis içi sensör haberleşmesi gibi Radyo Frekansı bazlı haberleşmeler için hem RS232/485 hem de TCP/IP desteği ile akıllı haberleşme altyapısı sağlıyor.

https://redz-sc.com/en