Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Rockwell Automation ASEM satın almasıyla endüstriyel bilişim portföyünü genişletti

Rockwell Automation ASEM satın almasıyla endüstriyel bilişim portföyünü genişletti

PAYLAŞ

Endüstriyel PC’ler, monitörler ve Thin Client çözümlerinden oluşan yeni VersaView 6300 ürün ailesi müşterilere artırılmış konfigürasyon kabiliyetleri ve varlık yönetimi yetkinlikleri kazandırarak, pazara daha hızlı ulaşmalarını, mülkiyet maliyetlerini düşürmelerini ve güvenlik risklerini azaltmalarını sağlıyor.

Rockwell Automation Allen-Bradley Endüstriyel Bilgisayarları’ndan VersaView® 6300 ailesini tanıttı. Yeni ürün ailesi Ağustos 2020 tarihinden itibaren pazara sunulacak. VersaView® 6300 lansmanı Mayıs 2020’de ASEM S.p.A.’nın satın alınmasının ardından gerçekleşti.  Şirketin endüstriyel PC’ler (IPC), insan makine arayüzleri (HMI) ve güvenli Endüstriyel IoT uzaktan erişim çözümlerindeki yetkinliklerinin önemli bir kısmını oluşturuyor.

Satın alma ile birlikte Rockwell Automation İtalya’da bünyesine dünya standartlarında Ar-Ge ve üretim mükemmeliyet merkezi kattı. Bu sayede dünya genelinde müşterilere daha üst düzey bir konfigüre edilebilirlik ve kişiselleştirme sunabiliyor.  Ürünler gıda proses ve yaşam bilimleri sektöründeki kirlenmeyi temizleme uygulamaları da dahil endüstriyel ortam koşullarına dirençli şekilde tasarlanmıştır.

Pazara sunulacak ilk yeni ürünler arasında geniş bir monitör ailesi, box PC’ler, panel PC’ler Thin Client’lar ve uzaktan erişim bağlantı ürünleri yer alıyor. Gelecek yıl içinde de Rockwell Automation’ın sunduğu endüstriyel bilişim ürün ve hizmetlerine yeni ürün varyantları ve kişiselleştirme seçenekleri eklenmeye devam edecek.

VersaView® 6300, akıllı aygıtlar, makineler ve şirket genelinde karar alınan noktalara Endüstriyel IoT verileri sağlayan Rockwell Automation IIoT Bilişim yetkinliklerinin bir parçası. VersaView® 6300 Connected Enterprise’ın özellikle de görselleştirme ve veri toplama alanlarında üretkenlik ve verimini artırıyor.

Lansmanda konuşan EMEA Başkanı Susana Gonzales konu ile ilgili şunları söyledi: “ASEM’in yetkinliklerini Rockwell Automation’a getirmek çok heyecan verici bir süreçti ve şu anda VersaView® 6300 ailesini tanıtıyor olmamız muhteşem. Avrupa, pazar lideri endüstriyel bilişim teknolojilerine öncülük etmektedir. İtalya’da bünyemize kattığımız dünya standartlarındaki yeni Ar-Ge ve üretim kapasitemiz sadece EMEA bölgesinde değil tüm dünyadaki müşterilerimize, özellikle de makine üreticilerine fayda sağlayacak.”

ASEM Başkan ve CEO’su Renzo Guerra ise “The VersaView® ürün ailesi ASEM’in son 40 yılda geliştirdiği miras, kalite ve inovasyonlarla son teknolojilerden faydalanıyor. Bu aynı zamanda yeni bir devrin başlangıcı. Artegna merkezli operasyonlarımız mevcut müşterilerine ve dünya çapında yeni pazarlara en gelişmiş endüstriyel otomasyon bilişim teknolojilerini desteklemeye ve geliştirmeye devam edecek” dedi.

VersaView® 6300 ailesi Rockwell Automation’ın IPC teknolojilerinde giderek yükselen trendlere ilişkin talebi karşılamasını sağlayacak. Bunlardan bazıları da ürün ailesindeki hayli ölçeklendirilebilir panel PC’ler (VersaView® 6300P gibi). Bu panel PC’ler makine üreticilerine bir ekrandan nelerin erişilebilir olacağı ve nelerin yönetilebileceği konusunda çok daha fazla esneklik sağlıyor. Aynı zamanda Thin Client’lar sunucu tabanlı bilişim mimarisinde içerik iletmek için daha cazip, güvenli ve etkin bir yöntem haline gelirken, ThinManager Ready VersaView® 6300T Thin Clients Rockwell Automation eko sisteminde birçok alternatif seçenek sunuyor. İlk lansmana dahil edilen konfigüre edilebilir box PC’ler  (VersaView® 6300B) uzaktan erişim ürünleriyle birlikte Rockwell Automation dünyaca kabul görmüş yazılım seçeneklerinin yanı sıra, dünya standartlarında IPC donanım kapasitesini de hızlı ve derinlemesine şekilde inşa etmiş oldu.

Rockwell Automation EMEA Bölgesi Ürün Görselleştirme Müdürü Bart Nieuwborg, konuya ilişkin olaraş şu açıklamaları yaptı: “The VersaView® 6300 ailesi önümüzdeki aylarda alıcılarına sunulacak. Devam eden ve gelecekteki yatırımlara yeni yetkinlikler ekleme fırsatını değerlendirmek isteyen müşteriler şimdiden tüm eknik detayları ve özellikleri inceleyebilir. Tam kişiselleştirme yetkinliği kazandırmaktan ve dünya standartlarında bir endüstriyel bilişim çözümleri mükemmeliyet merkeziyle hizmet verecek olmaktan büyük heyecan duyuyuoruz. Önümüzdeki aylarda ve sonrasında ürün seçeneklerimizi geliştirmeye de devam edeceğiz.”