Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Rockwell Automation Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Anlattı

Rockwell Automation Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Anlattı

PAYLAŞ

Rockwell Automation tarafından düzenlenen “Dijital Dönüşüm” semineri 27 Nisan Cuma günü Antalya Rixos Tekirova’da gerçekleştirildi. Seminerde, endüstri sektörüne yönelik teknolojik gelişmeler, en son çözümler ve güvenlik optimizasyon konuları ele alındı. “Dijital Dönüşüm” seminerine sektörün önde gelen isimleri ve Rockwell Automation bölge direktörleri katıldı.

Seminerde dijital dönüşümü anlatan Rockwell Automation Türkiye Ülke Direktörü Cenk Ceylan; “Endüstri Devrimi makineler üretimde yer almaya başladı ve bu durum tüm dünyada her şeyi değiştirdi. Günümüzde, neredeyse bir yüzyıl sonra dördüncü endüstri devrimine geçiyoruz. Bu aşama tam bir dijital dönüşümdür. Bu nedenle Rockwell Automation olarak kollarımızı sıvadık. Uzun süreden beri teknoloji profesyonellerimiz analiz, büyük veri, endüstriyel ağlar, bulut ve güvenlik becerileri gibi konular için hazırlıklı hale getiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki dijital dönüşüme ayak uyduramayanlar çağın gerisinde kalmaya mahkumdurlar” dedi.

Endüstriyel iletişim ve veri analizi konusunda yeterli iş gücü gerekli
Gelişen teknolojinin getirisi Endüstri 4.0’ın, bilime sağladığı katkıyı ve dijital dönüşümün etkilerinin tartışıldığı seminerde; The Connected Enterprise, Madenlerde Güvenlik Sistemleri, Sektörün İş Modelleri ve Operasyonel Mükemmellik, Endüstri 4.0 altyapısı ve Connected Enterprise ve Bütünleşik Network Servisleri, ThinManager ile Cihaz ve İçerik Yönetimi, Otomasyonda Büyük Veri Analizi ve Yapay Zeka uygulamaları ele alınarak değerlendirildi.

Endüstri devrimlerinin insanların, mesleklerinde ilkel çalışma yöntemlerinden sıyrılmalarına vesile olduğunu belirten Cenk Ceylan; “Endüstri 4.0’da, makineleşmenin el işçiliğini geride bıraktı fakat makineleşmenin dilinden anlayan ve ayak uyduran bir çalışma tarzını benimsemiş çalışanlara ihtiyaç duyuluyor. Çünkü elimizde teknoloji var, vizyon var. Sahip olamadığımız kaynak ise güvenlik, bulut, endüstriyel iletişim ve veri analizi konularında becerileri olan yeterli sayıda kişi. Bu dijital dönüşümü desteklemek için gereken beceriler bugün ortaya çıkmış değil. Üretim sektörünü bu kişilerin çalışmak isteyecekleri bir alan haline getirmeye odaklandık” dedi.