Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Rockwell Automation PlantPAx 5.0 Sürümüyle Verimi Artırarak Karlılığı Yükseltiyor

Rockwell Automation PlantPAx 5.0 Sürümüyle Verimi Artırarak Karlılığı Yükseltiyor

PAYLAŞ

Rockwell Automation (NYSE: ROK), PlantPAx® 5.0 dağıtılmış kontrol sisteminin (DCS) yeni versiyonunu piyasaya sundu. Rockwell Automation’ın bu son DCS sürümü, dijital dönüşüm ve operasyonel mükemmellik sağlayan tesis geneli ve ölçeklendirilebilir sistemleriyle endüstriyel üreticilere tesis operasyonlarının yaşam döngüsüne pozitif etki yapıyor.

Yeni sistem yetkinlikleri kontrolöre özgü yeni proses işlevsellikleri getirerek operasyonların dijital olarak dönüşmesini sağlıyor, regüle edilen sektörlerdeki sistem varlıklarının kullanılabilirliğini artırarak mevzuatlara uyumu artırıyor. Aynı zamanda şirketin tüm seviyelerinde analitik kullanımına olanak sağlıyor. Sezgisel iş akışları ve sektörün lider siber güvenlik standartlarının kullanımı ekiplerin pazara ulaşma süresini azaltan ve fabrikanın daha yüksek bir hızda karını realize etmesini sağlayan DCS mimarisi tasarlayıp, kullanıp destekleyebilmelerine yardımcı oluyor.

Rockwell Automation Proses Sektörü Global Direktörü Jim Winter, yeni sürümün lansmanına ilişkin şunları söyledi: “PlantPAx DCS 5.0’ı müşterilerimize götürüyor olmaktan heyecan duyuyoruz. Yeni sistem özellikleri, müşterilerimizin tasarım ve işletmeye alma toplam maliyetlerini düşürmek yolunda kademe atlatan değişimlerdir. İşlevsellik proses kontrol katmanının tüm şirkete entegre olması yolunda iyileştirmeler sağlıyor. Sistemin yaşam döngüsü maliyetlerini düşürüp operasyonel risklerini azaltarak son kullanıcılarımız için katma değer yaratmanın yenilikçi yollarını bulmaya devam ediyoruz.”

Proses sektörü son kullanıcıları geleneksel DCS’in getirdiği yüklerin olmadığı daha modern bir deneyimin faydalarını sunan bir sistem istiyor. Yeni 5.0 sürümü modern DCS’e şu alanlarda yenilikler getiriyor:

 • Daha Düşük Yer
  • Yeni sürüm yeni proses kontrolörleri kullanımını başlatıyor ve yüksek işlem gücü ve hafıza kapasitesi ile PlantPAx mimarilerin karmaşıklığını azaltmayı hedefliyor. Bu sayede sistemin yaşam döngüsü boyunca oluşan toplam sahiplik maliyetlerini azaltıyor.
 • Proje Tutarlılığı
  • Kontrolör içine gömülü dahili proses kütüphaneleri sayesinde proje ekipleri muhtelif projelerde veya çoklu tesis kullanımlarında tutarlılığı artıran kontrol sistemlerinde yeni yaklaşımlar uygulayabiliyor. Ekipler otomasyon altyapısını modernize ederken, tutarlılık da kullanılan sistemlerin yaşam döngüsü yönetimini kolaylaştırıyor. Tutarlılık toplam sahiplik maliyetlerini (TCO) düşürüyor.
 • Elverişli İş Akışları
  • PlantPAx 5.0, tasarım ve operasyonel kullanıcı değişimini iyileştiriyor. Geliştirici ekipleri enstrümantasyon, alarm ve teşhis sistemi unsurlarının konfigürasyonunda nasıl bir tasarruf sağlandığını fark edecektir. Operatörlerin altta yatan kontrol mantığını görüntüleyebilme yetkinlikleri güvenli bir şekilde artıyor. Bakım ekiplerinin sorunları çözmek için kontrollü görüntüleme erişimi oluyor.
 • TÜV Sertifikalı Siber Güvenlik
  • En iyi performansla işlem yapabilmek ve siber güvenlik tehditlerini minimize etmek için PlantPAx 5.0 sistem mimarileri TÜV sertifikalıdır (Elektronik açıdan güvenli sistemlerin uygulaması konusunda kılavuz niteliğinde olan

uluslararası ISA-99/IEC 62443-3-3 standardı).

 • Etkin Analitik
  • Proses sektörü son kullanıcıları proses operasyonlarında karı realize etmek için analitiğin değerini anlamanın ne kadar temel bir strateji olduğunu biliyor. PlantPAx 5.0 sürümü gerçek zamanlı ve geçmişe dönük depolanmış veriyi raporlama ve analitik araçlarına kolayca bağlayan özel üretim yapılarına sahiptir.
  • Fabrika operasyonlarını kontrol eden proses stratejileriyle uyumlu iş akışları kullanarak Arttırılmış Gerçeklik gibi yeni deneyimleri etkinleştirebilir.
  • Proses uygulamaları için hassas sensör, anomali tespit veya model kestirimci kontrol gibi genişleyebilir ve ölçeklendirilebilir analitik paketleriyle kestirimci modelleri güçlendirir.

Bu sürümdeki yenilikler, dijital dönüşüm hikayesi devam etmekte olan üreticilerin fabrika yaşam döngüsünün her kademesinde katma değer yaratmasını ve toplam maliyetleri düşürmesini sağlayacak. PlantPAx DCS 5.0 hakkında daha fazla bilgi almak için rok.auto/plantpax adresini ziyaret edebilirsiniz.