Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Rockwell Automation’ın Yeni Girişimleri Siber Güvenlik Çözümlerini Güçlendiriyor

Rockwell Automation’ın Yeni Girişimleri Siber Güvenlik Çözümlerini Güçlendiriyor

PAYLAŞ

Dünyanın endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm konusundaki en büyük şirketlerinden Rockwell Automation, Bilgi Teknolojileri (IT) ve Operasyonel Teknolojileri’n (OT) siber güvenliğine ilişkin çözümler geliştirerek günümüzün bu tehlikeli ortamında müşterilerine ihtiyaçları olan korumayı daha iyi sunmak adına yeni yatırımlar yaptığını açıkladı. Dragos Inc. ve CrowdStrike ile stratejik iş ortaklığı yapan Rockwell Automation, kurduğu Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi ile global olanaklarını güçlendirmeye devam ediyor.

Olay müdahale, tehdit analizi

Rockwell Automation ve Endüstriyel Kontrol Sistemleri (ICS)/OT sistemleri için siber güvenlik alanında global liderlerden Dragos; Rockwell Automation’ın küresel endüstri, uygulama ve ICS alan uzmanlığı ile Dragos’un birinci sınıf teknolojisi, profesyonel hizmetleri ve tehdit analizi hizmetlerini aynı çatı altında buluşturan bir ortaklığa imza attıklarını açıkladı. Bu iş ortaklığı, her endüstriyel müşterinin siber güvenlik olaylarından daha iyi korunabilmesini, bu olaylara daha iyi yanıt verebilmesini ve daha iyi kurtarma faaliyetleri gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu iş ortaklığında odak noktası olay müdahale hizmetleri ve tehdit analizi olacağı kaydedildi. İki şirketin olanaklarının bir çatı altında buluşturulması sayesinde gelişmiş olay müdahale hizmetleri sunularak müşterilerin bir siber güvenlik tehdidini değerlendirme ve düzeltme hızını artıracaktır. Ayrıca, Rockwell Automation ve Dragos uzmanları tarafından karşılıklı olarak geliştirilen bir tehdit analiz ağı sunulacak.

Bulut aracılığıyla sunulan uç nokta koruması

Rockwell Automation ve bulut aracılığıyla sunulan uç nokta ve iş yükü korumasında lider olan CrowdStrike, müşterilere uçtan uca siber güvenlik ve ağ servisi çözümleri sunmak amacıyla bir ortaklığa imza attı. Bu ortaklık kapsamında, müşterilerin siber güvenlik konusunda zorlandığı noktaları hedefleyen farklılaştırılmış çözümler sunmak amacıyla Rockwell Automation’ın sunduğu global dağıtım, ağ yapısı, destek, OT ve yönetilen hizmet olanaklarıyla CrowdStrike’ın bulut tabanlı, yapay zeka destekli Falcon platformuna ilişkin girişimler irdelenecek. 

“Siber güvenlik yatırımlarımızı iki katına çıkarıyoruz”

Güçlü bir siber güvenlik sağlamak artık yalnızca en iyi uygulama değil bir zorunluluk olduğunu belirten Rockwell Automation Global Hizmetler Genel Müdürü Ve Başkan Yardımcısı Rachael Conrad, “Üreticiler için, korumanın ilk adımı, çok sağlam bir operasyon teknolojileri uzmanlığı temelinden geçer. Bu nedenle pazarın en sağlam, özelleştirilmiş IT/OT siber güvenlik çözümünü oluşturabilmek için siber güvenlik yatırımlarımızı iki katına çıkarıyoruz” dedi.

Conrad, Dragos ile iş ortaklığı ile ilgili “Yatırımımız ve Dragos ile iş ortaklığımız, güvenli ve emniyetli operasyonel teknoloji altyapısı sağlayarak endüstriyel otomasyon müşterilerimizin Connected Enterprise hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak. Sektörümüzde siber güvenlik tehditlerinin sıklığı ve ciddiyeti artmaya devam ederken, otomasyon liderlerinin siber güvenlik liderleriyle ortaklaşa çalışarak uzmanlıklarını paylaşmaları ve müşterilerimizi korumanın yolları üzerinde birlikte yenilik yapmaları kritik önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Conrad, CrowdStrike iş ortaklığı ile ilgili ise “Rockwell Automation’ın CrowdStrike ile ortaklığı, tehdit tespitinden müdahaleye ve siber olaylardan kurtarmaya kadar müşterinin tüm siber güvenlik yolculuğu boyunca tamamen entegre, uçtan uca endüstriyel güvenlik hizmetleri ve çözümleri sunmamızı sağlıyor. CrowdStrike’ın lider uç nokta koruma platformu ile Rockwell Automation’ın çok çeşitli entegre güvenlik ürünleri ve hizmetleri müşterilerimizin, piyasadaki en kapsamlı güvenlik yaklaşımına erişmesini sağlayacak” şeklinde konuştu.

Global ve uzaktan risk yönetimi konusunda yeni yöntemler

Rockwell Automation, İsrail’de kurduğu Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi ile global olanaklarını güçlendirmeye devam ediyor. Tel Aviv Metropol bölgesinde 1 Kasım’da açılan merkez, şirketin global müşteri tabanına uzaktan siber güvenlik hizmeti vermeye odaklanıyor. Rockwell Automation’ın globaldeki güncel ayak izine ek olarak 15 uzak hizmet merkeziyle gelişmiş siber güvenlik yönetimli hizmetleri sunacak. Bu merkezin Rockwell Automation’ın global siber güvenlik alanı uzmanlığına ve hizmet portföyüne kesintisiz yatırımının göstergesi olduğu belirtilirken, 2020 yılında şirketin olay müdahale ve endüstriyel kontrol çözümlerini geliştirmek adına, siber güvenlik hizmetleri alanında 20 yılı aşkın tecrübeye sahip İsrail merkezli özel bir şirket olan Avnet’i ve Barselona, İspanya merkezli özel endüstriyel siber güvenlik hizmetleri sağlayıcısı Oylo’yu satın almıştı. Rockwell Automation’ın iş ortağı ekosistemi Claroty ve Cisco gibi dünya standartlarında ortakları da içeriyor.