Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Schmersal Grubu, aconno GmbH şirketine ortak oluyor

Schmersal Grubu, aconno GmbH şirketine ortak oluyor

PAYLAŞ

Schmersal Grubu, yüzde 26 hisse ile aconno GmbH şirketine ortak oluyor. Düsseldorf merkezli genç, hızla büyüyen Start-Up şirketi, müşteriye özel donanım, Bluetooth ve sensör çözümlerinin yanı sıra dijitalleşme, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Endüstri 4.0 alanlarına yönelik yazılım geliştirmektedir.

aconno GmbH özellikle Bluetooth çipleri ve aconno’nun müşterilerinin bireysel, Endüstri 4.0’a yönelik uygulamaları için akıllı cihazlar ve ağa bağlanabilir nesneler geliştirdiği ve ürettiği bir geliştirme platformu sunmaktadır – hem de daha kısa zaman ve maliyetlerde.

Schmersal, aconno GmbH’ye ortaklığı ile güvenlik switch ve cihazları için kablosuz iletişim çözümleri yönünde geliştirme çabalarını hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Yönetici ortak Philip Schmersal, “aconno’nun yaratıcı uzmanları, sensörlerimizi ve switchlerimizi Bluetooth özellikli hale getirmek için Know-how’ları ile bize destek olacak” diye açıklıyor. Bununla birlikte, switch cihazlarımız gelecekte çok daha fazla sayıda teşhis verisini daha kolay sağlayabilecek ve bunun sonucunda daha yüksek makine kullanılabilirliğine katkıda bulunacaktır.

Olası kullanım alanları arasında, örneğin çok sayıda güvenlik bileşenlerinin monte edildiği ambalaj endüstrisi gibi karmaşık tesisler bulunmaktadır. Bu tesislerde Bluetooth yardımıyla, bireysel güvenlik sensörlerinden veya güvenlik kilitleme cihazlarından gelen hata mesajları daha hızlı bir şekilde tespit edilebilir. Buna ek olarak, Bluetooth çözümleriyle, switch anahtarlama sayısı, aşırı sıcaklık, nem, vb. gibi diyagnostik veriler daha kolay aktarılabilir ve kestirimci bakım kavramları için kullanılabilir. Diğer olası kullanım alanları, ağır sanayide birkaç kilometrelik mesafe boyunca kablosuz Bluetooth iletişiminin sinyal güvenlik switchlerindeki sorunları hızlı ve verimli bir şekilde giderilmesinin yanı sıra durum ve teşhis bilgilerinin daha kolay aktarılmasına olanak sağlayan kapsamlı konveyör çözümleridir.

Philip Schmersal, “aconno’ya katılarak önemli gelişme potansiyelinden yararlanabileceğimizi ve yenilikçi gücümüzü önemli ölçüde güçlendirebileceğimizi bekliyoruz ” diye vurguluyor.

“Partner olarak Endüstri 4.0 arzusu olan orta ölçekli bir şirketi kazanabildiğimiz için mutluyuz. Bu bize yenilikçi teknolojilerimizle doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” diyor aconno kurucu ortağı Thomas Hollwedel. “Yakın iş birliği ve ortak ürün geliştirme ile önemli sinerjiler yaratacağız”.