Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Siemens ve Eplan stratejik partner oluyor

Siemens ve Eplan stratejik partner oluyor

PAYLAŞ

Siemens Akıllı Yapı ve Eplan, endüstri ve altyapı pazar segmentleri için yazılım çözümleri alanında işbirliğini güçlendirmek adına stratejik bir ortaklığa imza attı. Bu anlaşmanın parçası olarak Siemens’in Elektrikli Ürünler iş birimi, stratejik partner olarak Eplan Partner Ağına katılacak. Amaç, şalt üreticileri ve elektrik planlayıcıları için optimize edilmiş çözümler sunmak için her iki şirketin ürünlerini daha hedefli bir şekilde koordine etmek. Eplan CEO’su Sebastian Seitz ve Siemens Akıllı Altyapı ve Elektrik Ürünleri CEO’su Andreas Matthé, 26 Eylül 2022 tarihinde bu yöndeki anlaşmayı imzaladılar.

“İşbirliğimizin genel amacı elektrik planlayıcıları için tak-çalıştır bir yapı geliştirmek. İki taraflı olarak araçlarımızı ortaya dökmek ve böylelikle iş akışlarını basitleştirip hızlandırmak istiyoruz,” diyor Andreas Matthé.

Eplan’dan Sebastian Seitz, ortak müşteri kitlesi için ortaya çıkacak faydaları şu şekilde vurguladı: “Şalt ürünleri yapımında, süreçleri optimize etmek ve daha büyük ölçüde otomatikleştirmek için Eplan Pro Panel’i kullanabiliriz. Ayrıca, büyüyen güç dağıtımı alanını daha spesifik olarak ele alacağız ve bütünleştirici, daha verimli iş akışları için uçtan uca çözümler oluşturmak üzere Siemens ile birlikte çalışacağız.”

Endüstri segmenti kontrol paneli üretimi için hizmet ve ürün sağlarken, altyapı segmenti ise güç dağıtımı için şalt malzeme üretimini barındırmaktadır. Endüstri marketi segmentinde ise Eplan tüm Siemens ve Eplan uzun yıllardır devam eden mükemmel işbirliğini daha da derinleştirecekler ki bunlardan bir tanesi tüm konfigüre Siemens ürünlerinde Eplan verisi sağlamak. Altyapı marketinde ise Eplan ve Siemens, Simaris (planlama araçları) ve Eplan platformunu entegre ederek, Sivacon ve Alpha ortamında (güç dağıtım sistemleri) gibi müşteri süreçlerini ortaklaşa optimize etmeye ve otomatikleştirmeye karar verdiler.

Her iki taraf da, şalt malzeme yapımında ve güç dağıtımında daha verimli iş akışları sağlamak için ortak müşterilerinin yararına uzmanlıklarını geliştirecekler.

Eplan, elektrik mühendisliği, otomasyon ve mekatronik alanlarında mühendislik yazılımları ve hizmetleri sunuyor. Şirket, makine, şalt ve kontrol paneli üreticileri için dünyanın önde gelen yazılım çözümlerinden birini geliştiriyor. Ayrıca, müşterilerin zorlu mühendislik süreçlerini basitleştirmelerine de yardımcı oluyor.

Siemens Elektrik Ürünleri ise güvenlik ve kontrol ürünleri, ölçüm ve izleme cihazları, anahtarlar ve prizler dahil olmak üzere binalarda ve endüstriyel ortamlarda düşük voltaj seviyesinde güvenli ve verimli bir elektrik altyapısı için ürün sunuyor. Ayrıca, iş birimi portföyü, güç dağıtım ürünlerini bina ve endüstriyel otomasyona bağlamanın yanı sıra bulut tabanlı IoT sistemlerini açmak için kullanılabilen iletişim etkin yazılım araçlarını içeriyor.