Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Skysens’in ihracat hedefinde odak noktası Avrupa ve Amerika

Skysens’in ihracat hedefinde odak noktası Avrupa ve Amerika

PAYLAŞ

Pek çok sektöre yönelik geniş bir uygulama yelpazesine sahip Nesnelerin İnterneti, endüstriyel alanlarda da önemli olmaya başladı. Kablosuz endüstriyel IoT alanında hizmet veren Skysens, farklı endüstriler için özel olarak geliştirilen teknolojisiyle uzun mesafelerde bile çok yüksek performans gösteriyor. Şimdiye kadar 15’ten fazla ülkede IoT çözümü sağlayan Skysens’in ihracat hedefindeki odak noktası Amerika ve Avrupa’daki payını büyütmek.

“Skysens teknolojisi 15’ten fazla ülkede kullanılıyor”

Skysens Kurucu Ortağı Burak Polat, “Skysens olarak kendi teknolojimizle ürettiğimiz donanımlar, Amerika, Fransa, İngiltere, Hindistan gibi dünyada farklı ülkelerde kullanılıyor. İhracat hedefimizde, uçtan uca olarak sunduğumuz IoT projelerini globale taşımak var. Öncelikli büyüme planlarımızın başında Avrupa ve Amerika pazarları bulunuyor. Dünyada birçok partnerimiz var, devamlı olarak potansiyel projelere yönelik demolarımız devam ediyor. Bunun yanında Amerika’da birçok farklı alana uygulanabilecek özel bir IoT projesi için çalışıyoruz” dedi.

“Uzun mesafelerde bile yüksek performans sunuyoruz”

Polat, “Skysens olarak Türkiye’deki projelerimizin dışında diğer ülkelerde de uçtan uca endüstriyel projeler uygulamak ana hedefimiz arasında yer alıyor. Her ülkedeki endüstriyel alanlarda birbirinden farklı IoT ihtiyaçları karşımıza çıkıyor fakat temele bakıldığında hepsi için verimlilik ve durum takibi, kestirimci bakım, iş sağlığı ve güvenliği kritik konular. Skysens teknolojisi, endüstriler için özel olarak geliştirilen uzun mesafelerde bile çok yüksek performans gösteren kablosuz bir teknoloji. Skysens olarak diğer sistemlerle kıyaslandığında bu bahsedilen ihtiyaçların tümünü yüksek performansla karşılayacak uçtan uca sistemimizi, çok daha uygun fiyatlarla sunuyoruz” diye konuştu.