PAYLAŞ

Teledyne Technologies’in iştiraki Teledyne FLIR, bugün, fabrikada 14-75 mm odak uzaklıklı, sürekli zum (continuous zoom / CZ) özelliğine sahip ve yüksek performanslı lens entegre edilmiş ilk Boson+ termal kamera modülünü kamuoyuna duyurdu. Kusursuz bir optomekanik entegrasyona sahip yeni Boson+ CZ 14-75, geliştirme ve kullanım risklerini en aza indirirken maliyetleri de düşürüyor. Bununla birlikte, farklı tedarikçiler kullanan kişilerin veya şirketlerin sahip olamadığı, endüstri odaklı bir garanti sunuyor. Boson+ CZ 14-75, insansız hava araçları (İHA), çevre gözetleme, hafif zırhlı araç hedefleme ve durumsal farkındalık sistemleri ile askerleri nişangâhlar için ideal ve güvenilir bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Teledyne FLIR Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Walker, Boson+ CZ 14-75 hakkında şunları söyledi: “Boson+ CZ 14-75 kamerası, lensi ve diğer tüm bileşenleriyle; performansı ve güvenirliği optimize etmek için özel olarak tasarlandı ve fabrika çıkışı bir entegrasyona sahip. Esnek ve gelişmiş lens kontrol elektronikleri sayesinde, alanında lider, 20 mili Kelvin (mK) termal hassasiyet ve ABD merkezli entegrasyon desteği sunuyor. Boson+ CZ 14-75, yüksek performanslı zum yapabilen kızıl ötesi kamera gerektiren uygulamaların ve sistemlerin geliştirilmesini kolaylaştırıyor.”

Sistem entegratörleri, hizalama sürecinin Teledyne FLIR’da yapılması sayesinde, zum yaparken görüntünün kayması ve diğer tüm görüntü kusurlarını ortadan kaldıran, en iyi performans için kalibre edilmiş bir termal büyütme çözümüne sahip oluyor. Teledyne FLIR’in gelişmiş lens kontrol elektronikleri, sistemin faal olduğu tüm sıcaklık spektrumunda netliği sağlamak için termal gradyan dengelemesi ve tüm odak uzaklıklarında netliği koruyacak hedef mesafe dengelemesi yapıyor; hedef çok yakın olsa bile bu özellikler sayesinde görüntü kalitesini muhafaza ediyor. Cihaz, kendi kendini test etme özelliğine (BIT) sahip ve bu testler cihaz her açıldığında sürekli çalıştığı gibi, istendiğinde de çalıştırılabiliyor. Böylece operasyonel güvenilirliğini en üst seviyeye çıkartan cihaz, oluşabilecek herhangi bir sorunu gerçek zamanlı olarak kullanıcıya bildirebiliyor.

ABD imali olan Boson+ CZ 14-75, en son teknoloji, 12 mikrometre piksel açıklığına sahip, 640×512 çözünürlüklü ve özellikle düşük ışık ve kontrast koşullarında bile gelişmiş tespit, teşhis ve tanıma (detection, recognition, and identification / DRI) performansı sunan bir termal sensöre sahip. Bu sayede müşteriler, ABD merkezli Teledyne FLIR Teknik Servis Departmanı’na kolayca ulaşıp entegrasyon desteği alma imkanına sahip oluyor. Hem askeri hem de ticari uygulamalarda kullanılabilecek çift kullanımlı bir ürün olan Boson+, ABD Ticaret Bakanlığı’nın EAR 6A003.b.4.a sınıflandırması altında yer alıyor.

www.flir.com/bosonpluscz