Ana sayfa Industry News/Endüstri Tetra Pak Gulfood Manufacturing Fuarı’nın Yıldızı Oldu

Tetra Pak Gulfood Manufacturing Fuarı’nın Yıldızı Oldu

PAYLAŞ

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde 6 – 8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Gulfood Manufacturing Fuarı’nda Tetra Pak, 900 metrekarelik standında adeta şov yaptı. “Gelecek”, “Komple Hat”, “Pazarlama Hizmetleri ve Tadım”, “Ambalaj Çözümleri”, Performans Optimizasyonu, “Inside Tetra Pak’” ve “Sürdürülebilirlik” olmak üzere 7 ayrı interaktif alanın bulunduğu stantta Tetra Pak, seminerler, ürün lansmanları ve interaktif çalışmalar gerçekleştirdi.

Ziyaretçiler Tetra Pak standında 3 gün boyunca müşteri markalarının kendilerine özgü kimliklerini ve mesajlarını vurgulamak üzere tasarlanan Tetra Pak® Artistry serisi de dahil olmak üzere, şirketin en yeni ambalaj çözümlerini keşfetme imkanı buldu. Şirket fuarda Tetra Prisma® Aseptic 330 Square DreamCap™ paketine hologram efekti entegre eden yenilikçi ambalaj çözümü Tetra Pak® Reflect’in de tanıtımını yaptı. Tetra Pak’ın en yüksek gıda güvenliği, operasyonel performans ve sürdürülebilirlik standartlarındaki işleme, paketleme ve servislerini kapsayan uçtan uca çözümleri de stantta ziyaretçilerle buluştu.

Gulfood Manufacturing Fuarı boyunca Tetra Pak uzmanları online pazar, Endüstri 4.0, gıda güvenliği ve kalitesi, ambalaj çözümleri gibi konular üzerine çeşitli seminerler verdiler. Şirket fuarda online pazara ilişkin en yeni sektör raporunun bulgularını da katılımcılarla paylaştı, müşterilerin online bağlanabilirliği ve dijitalizasyonun bugün ve gelecekte gıda ve içecek sektörü üzerinde yapacağı etkileri anlattı. Tetra Pak Endüstri 4.0 Çözümleri ve Dijitalizasyon Başkan Yardımcısı Johan Nilsson, etkinlik kapsamında GFM Teknolojileri Zirvesi’nde gıda ve içecek sektöründeki en yeni teknoloji trendlerine ve dördüncü endüstri devriminin sektör üzerindeki etkilerine dair bir konuşma yaptı.

“En İyi Stant Ödülü” Tetra Pak’a

Gulfood Manufacturing Fuarı, kapsamlı etkinlikleri ve interaktif alanlarıyla Tetra Pak’ı “En İyi Stant Ödülü”ne layık gördü. Gulfood Manufacturing’in sektörün en önemli bölgesel etkinliği olduğuna dikkat çeken Tetra Pak Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika İletişim Başkan Yardımcısı Khaled Ismail; beş yıldır üst üste katıldıkları fuarda müşterileriyle buluşma ve yeniliklerini sergileme imkanı bulduklarını kaydetti. Ismail, bu yıl en iyi stant ödülüne layık görülen standı ile Tetra Pak’ın bölgeye ve müşterilerine artan bağlılığını ortaya koyduğunu söyledi.