Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Türkiye’nin İlk Siber Mühendislik Şirketi İnfrasis’ten Global Başarı

Türkiye’nin İlk Siber Mühendislik Şirketi İnfrasis’ten Global Başarı

PAYLAŞ

Türkiye’nin ilk siber mühendislik şirketi İnfrasis Siber Mühendislik, bilgi kaynaklarının güvenliği, verimliliği, etkin kullanımı, iyileştirilmesi ve düzenlenmesi alanlarında yürüttüğü çalışmalar kapsamında global bir başarıya imza attı. Şirket, uygulama dağıtımı ve güvenliği çözümlerinde dünya lideri olan F5 Networks’ün, dünyada sadece 49 firmanın yer aldığı “Guardian Profesyonel Hizmet Programı”na katılan ilk Türk siber güvenlik şirketi oldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İnfrasis Siber Mühendislik Genel Müdürü Can Sobutay, “Programına dahil olan ilk ve tek Türk firması olmaktan gurur duyuyoruz. Söz konusu işbirliği, F5 teknolojisinin sağladığı tüm imkanlardan müşterilerimizin daha etkin yararlanmasını sağlamak için ihtiyacımız olan gelişmiş eğitim ve en iyi içeriğe erişimimizi sağlıyor. Bu ayrıcalığımızla, ülkemizin kendi alanında teknik sertifikasyon açısından en kuvvetli firması olarak yurtiçinde ve yurtdışında güvenilir bir danışman olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Bilgi kaynaklarının güvenliği, verimliliği, etkin kullanımı, iyileştirilmesi ve düzenlenmesi alanlarında çalışmalar yürüten Türkiye’nin ilk siber mühendislik şirketi İnfrasis Siber Mühendislik, sektörde elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekledi. Şirket, uygulama dağıtımı ve güvenliği çözümlerinde dünya lideri olan F5 Networks’ün yürüttüğü GUARDIAN® Profesyonel Hizmetler İş Ortağı Programı’na, “kurulum sağlayıcısı” olarak katıldı. İnfrasis Siber Mühendislik, söz konusu işbirliği ile F5 teknolojilerinin başarılı bir şekilde uygulanması için gerekli uzmanlığa sahip olan firmaların yer aldığı programa katılan ilk ve tek Türk siber güvenlik şirketi oldu. Şirket, programa katılmaya hak kazanmasıyla, çeşitli F5 BIG- IP bileşenlerinin çözümlerini tasarlamak, uygulamak, sürdürmek ve optimize etmek için gerekli becerilere sahip olduğunu tekrar kanıtlamış oldu.

Yurtiçinde ve yurtdışında örnek projelere imza atıyor

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İnfrasis Siber Mühendislik Genel Müdürü Can Sobutay, “İnfrasis olarak 2012 yılından bu yana hem ülkemizde hem yurtdışında gerçekleştirdiğimiz örnek projeler ve teknik kapasitemizle F5’in GUARDIAN Profesyonel Hizmetler Programı’na dahil olan ilk ve tek Türk firması olmaktan gurur duyuyoruz.  Böylelikle bir Türk siber mühendislik firması olarak, dünyada bu yeterliliğe sahip 49 firmadan biri olduk. Bu işbirliği, F5 teknolojisinin sağladığı tüm imkanlardan müşterilerimizin yararlanmasına yardımcı olmak için ihtiyacımız olan erken eğitim ve en iyi uygulama kaynaklarına erişimimizi sağlıyor. Bu ayrıcalığımızla birlikte, ülkemizin kendi alanında teknik sertifikasyon açısından en kuvvetli firması olarak yurtiçinde ve yurtdışında güvenilir bir danışman olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Dünyada ve Türkiye’deki ​en büyük firmalarının tercihi: F5 Networks!

F5 Networks, ​kurulduğu 1996 yılından bugüne kadar uygulama dağıtımı ve güvenliği alanında teknoloji ve pazar liderliğini sürdürüyor. Güvenlik, bulut ile mobilite trendlerinde ön sıralarda yer alan dünyanın ve Türkiye’nin ​en büyük firmaları, servis sağlayıcıları, finans ve eğitim kurumları, kamu kurumları ve tüketim markaları F5 Networks​’ü​ tercih ediyor. F5 Networks, ​Gartner raporunda uygulama dağıtımı ve güvenliği alanında, ​10 yıldır aralıksız olarak liderliğini sürdürüyor.