Ana sayfa Industry News/Endüstri Türkiye’ye Alüminyum Sektöründe Küresel Görev

Türkiye’ye Alüminyum Sektöründe Küresel Görev

PAYLAŞ

Amerika, Avrupa ve Asya kıtaları dahil 28 ülkede operasyonları olan 60 alüminyum folyo üreticisinin üyesi olduğu Global Aluminium Foil Roller Initiative (GLAFRI) Küresel Başkanlığına Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör seçildi. Küresel folyo üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini temsil eden GLAFRI’nin 2016’dan bu yana başkanlığını yürüten Oliver Hommel, görevini şubat ayı itibariyle Göksal Güngör’e devretti.

Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren yassı alüminyum sektörünün öncü kuruluşu Assan Alüminyum’un Genel Müdürü Göksal Güngör iki yıldır GLAFRI’de Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Göksal Güngör, bundan böyle yenilikçi girişimleri ve folyo pazarlarının gelişimini global anlamda desteklemek amacıyla sürdürülebilirlik çalışmalarını koordine eden GLAFRI’nin Küresel Başkanlığı görevini yürütecek.

Göksal Güngör Kimdir?

1973 doğumlu olan Göksal Güngör, Kibar Grubu’na 1999 yılında katıldı. Assan Alüminyum’da 1999-2011 yılları arasında Satış Fonksiyonlarında çeşitli görevler alan Güngör, 2014-2015 yılları arasında Global Satış ve Pazarlama Direktörü, 2015 Haziran ayından itibaren satış-pazarlama ve tedarik zinciri fonksiyonlarından sorumlu Ticaret Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak çalışmalarını sürdürdü. Güngör, 19 Temmuz 2016 tarihi itibarı ile Assan Alüminyum Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Güngör, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK); Meksika İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği’nde (TALSAD) Yönetim Kurulu Üyesi, European Aluminium Foil Association (EAFA) Üreticiler Grubu Üyesi, European Aluminium Association (EAA) Üreticiler ve İstatistik Grupları Üyesi olarak ulusal ve uluslararası dernek ve kuruluşlardaki görevlerini de aktif olarak sürdürmektedir.