Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Valmet’ten Becerikli Elyaf Ham Madde Analizörü

Valmet’ten Becerikli Elyaf Ham Madde Analizörü

PAYLAŞ

Valmet, kapsamlı saha deneyimi ve yeni teknolojilerinden yola çıkılarak tamamen yeniden tasarlanan Valmet Elyaf Ham Madde Analizörünü (Valmet Fiber Furnish Analyzer) tanıttı.

Valmet Elyaf Ham Madde Analizörü, kâğıt, karton ve temizlik kâğıdı üreticilerine, temel elyaf ve kâğıt harmanı özelliklerinin hızlı ve hassas bir şekilde çevrimiçi ölçümünü sağlıyor.

Yeni görüntülü analiz teknikleri sayesinde Valmet Ham Madde Elyaf Analizörü, kâğıt harmanının daha fazla özelliğini otomatik olarak ölçebiliyor. Valmet Ham Madde Elyaf Analizöründeki platforma, ayrıca Kanada Standardı Serbestlik (Canadian Standard Freeness) sayısı veya doğrudan Shopper-Riegler’in standart ölçümlerini içeren ek modüllerin yanı sıra pH ve iletkenliği izlemek için bir kimya modülü de eklenebiliyor. Proses kontrolü için ideal bir seçim olan analizör, uzaktan elle örnekleme istasyonunun eklenmesiyle aynı zamanda hızlı ve doğru analizler sağlayacak değerli bir laboratuvar aracına dönüşüyor.

Makine operatörleri, seyrek yapılan ve uzun zaman alan laboratuvar testlerine bağlı kalmak yerine, artık hızlı ve kararlı bir şekilde hareket edecek bilgiye sahip olabilecek. Ölçümü yapılan özelliklerden oluşan bir kombinasyona bakarak aralıksız bir şekilde kâğıt hamuru mukavemeti özelliklerini önceden tahmin eden cihazdaki yerleşik Valmet Data Modeler (Veri Modelleyicisi) ve Valmet Soft Sensor (Hafif Sensör) sayesinde selülozu öğüterek kâğıt yapımına uygun hale getirme işlemi olan rafinaj seviyelerinin daha iyi kontrol edilmesi, gelen kâğıt hamuru kalitesinin veya elyaf karışım optimizasyonunun daha iyi bir şekilde izlenmesi gibi özellikler daha da geliştirildi.

Valmet Otomasyon İş Birimi, Analiz&Ölçüm Cihazları Ürün Müdürü Ismo Joensuu, “Operatörler artık elyafın gelişimini ve proseslerdeki değişikliklerin kâğıt hamuru mukavemeti üzerindeki etkisini gerçek zamanlı olarak izleyebilecekler. Fiziksel olarak yapılan testleri beklemek zorunda kalmadan, farklı vardiyalardaki kalite değişimi büyük oranda azaltılabilecek ve bu sayede kayda değer ölçekte enerji ve ham madde tasarrufu sağlanabilecek.” diyor.

Valmet Elyaf Ham Madde Analizörü teknik bilgileri

Cihazın kapsamlı kendinden tanı sistemi ve Endüstriyel Internet becerilerinin yanı sıra uzaktan ürün ve uygulama desteği sunması sayesinde, ölçümlerde güvenilirlik garanti altına alınıyor. Valmet Elyaf Ham Madde Analizörü ayrıca operatörlerin daha sonra laboratuvarda doğrulamaya gönderilecek olan takip numunelerini otomatik olarak uzaktan toplama sürecini faaliyete geçirmelerini ve kağıt hamuru mukavemeti modellemesinde otomatik doğrulama yapmalarını mümkün kılıyor.

Mevcut ve gelecekte kurulacak olan kağıt fabrikalarındaki sistemlerle kurulan bağlantılar çok yönlü iletişim ara yüzleri sayesinde güvenli bir şekilde destekleniyor. Ayrıca Valmet Elyaf Ham Madde Analizörünün uygulama alanları da genişletildi. Kaba kağıt hamuruna yönelik yeni bir numune alma cihazının yanı sıra belli bazı kağıt hamuru sınıflandırmalarında ölçüm becerilerini geliştirmek amacıyla isteğe bağlı olarak kullanılabilen bir de köpük giderici eklentisi bulunuyor.