Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Wipelot Petrol ve Gaz Sektöründe Verimli ve Güvenli Çalışma Ortamı Sağlıyor

Wipelot Petrol ve Gaz Sektöründe Verimli ve Güvenli Çalışma Ortamı Sağlıyor

PAYLAŞ

Global şirketlerin ve Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu konumundaki firmaların dijitalleşen iş süreçlerinde verimlilik, hız artışı ve iş güvenliği sağlayan gerçek zamanlı konum belirleme teknolojileri markası Wipelot ile öne çıkan Okyanus Teknoloji; otomotiv, beyaz eşya, metal, enerji, gıda, sağlık, ilaç, kozmetik ve tekstil gibi sanayi kollarının yanı sıra madencilik, inşaat, havacılık, savunma sanayi gibi pek çok farklı sektöre yüksek katma değer sunuyor. Ham petrol ve doğal gaz sektörü için de sunmuş olduğu teknolojilerle iş süreçlerine yüksek verim ve güvenlik getiren Wipelot, maliyetleri minimuma indirirken üretim hacmini, hızını ve verimliliğini maksimuma çıkarıyor.

Gerçek zamanlı konum belirleme sistemi Wipelot, personel yaka kartı ürünü ile zorlu ve riskli çalışma ortamlarında görev yapan personelin yerlerinin sürekli izlenmesi, durumlarının algılanması ve ortamda meydana gelebilecek birçok olumsuz durumun önüne geçilmesini sağlıyor. Kaza durumunda işçinin bulunduğu bölgeyi merkeze bildirerek işçiye müdahale süresinin kısalmasını ve çalışma ortamını tekrar güvenli hale getirmeyi sağlayan Wipelot, ham petrol ve doğal gaz sektörü için kritik öneme sahip olan iş ortamının nem, sıcaklık, gaz gibi değerlerinin artması veya azalması durumunda olayı anlık olarak bildiriyor. Acil durum anında işçi yoklaması da yapan Wipelot, personel yaka kartı ürününün sahip olduğu acil durum butonu ile öne çıkıyor. Çalışanın konum ve acil durum bilgilerini toplayarak merkeze gönderen personel yaka kartı ürünü, üzerinde bulunan yardım çağrı butonuyla acil durum bilgisini, hareketsizlik algılama donanımı ile de hareketsizlik, düşme ve konum bilgilerini yine anlık olarak raporluyor.

7 gün 24 saat kesintisiz ve gerçek zamanlı olarak çalışan Wipelot sistemi, işçi veya ekipmanın hangi bölgede, ne kadar süre çalıştığını belirleyip işçi performans değerlendirmelerinde kullanılacak verileri toplayarak işgücü ve zaman kaybını da önlüyor.

www.wipelot.com