Ana sayfa OTOMASYON OKULU Yalın Yönetim ve Üretimin Geleceği İçin Büyük Veri

Yalın Yönetim ve Üretimin Geleceği İçin Büyük Veri

PAYLAŞ

Yalın Yönetim ve Büyük Veri, Endüstri 4.0’ın geleceği için birçok metadan daha fazla ve daha önemli bir role sahiptir. Bu, sanayi sektörünün son yıllarına baktığınızda açık olarak görülür.

Günümüzde işletmeler, daha verimli veya daha yalın bir sistem uygulaması sayesinde üretim sürecinde hatalı ve istenmeyen ürünlerin azaltılmasını amaçlıyor, yönetiyor.

Nedir bu Yalın Yönetim ve Büyük Veri?

Yalın Yönetim ve Büyük Veri kavramları, dördüncü endüstriyel devrimin gerçekleştiği ilkelerden doğar. Özellikle Yalın Yönetim, üretim sürecini optimize etme ihtiyacına dayanan Endüstri 4.0’ın temel idealidir.

Adından da anlaşılacağı gibi Yalın Yönetim, hatalı ve istenmeyen ürün miktarını azaltmak ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için sistemi mümkün olduğunca basitleştirmeyi içermektedir.

Burası Büyük Verinin başladığı yerdir. Things of Internet’in ilkesine göre üretim tesisini daha da verimli hale getirmek için makineler ve sistem arasında daha büyük ve daha özerk bir veri dolaşımına ihtiyaç duyulmaktadır.

Daha yavaş ve daha verimli bir geleceği garanti etmek için bu gerekli bir husustur.

Endüstri 4.0’ın en önemli yanları daha hızlı üretimle beraber zaman ve mesafeleri de azaltmaktır.

ESA Automation Türkiye ve Yalın Yönetim Çözümü

ESA Automation Türkiye; Yalın Yönetim çözümlerini, daha önce bahsettiğimiz ilkelere dayanan üretim geleceği için geliştirir. Amaç, işletmelerin en az kaynak israfıyla en fazla üretim yapmalarına yardımcı olmaktır.

Everyware

Everyware, kullanıcılar ile üretim tesisleri arasındaki tüm mesafeleri ve engelleri ortadan kaldıran yenilikçi uzaktan bakım platformudur. Herhangi bir ek donanım veya konfigürasyona ihtiyaç duymadan sadece internet bağlantısı kullanarak sisteminize erişebilir, sistemi kontrol edebilir ve değiştirebilirsiniz. Everyware, erişilmek istenen noktalar arasında Özel güvenlik duvarı ve VPN Tünel aracılığıyla sistem dokunulmazlığı ve bu sistem üzerindeki tüm endüstriyel aygıtlara erişim imkanı sağlar ve bunu kriptolu şifre ve bağlantıyla başlatır.

ESA Automation Türkiye Cloud (Bulut) Sistemleri

Cloud Computing’den bahsetmeden Big Data hakkında nasıl konuşabilirsiniz? ESA Automation Türkiye şirketi dijitalleştirme için Bulut sistemini geliştirdi. Standart MQTT ve AMQP protokollerinin kullanımı sayesinde, üretim tesisine bağlı tüm makineler arasında veri dolaşımını sağlamak için güvenli ve hızlı bir yoldur.

Enerji Yönetimi

İstenmeyen ürünleri ortadan kaldırmak için öncelikle üretim sürecindeki enerji tüketimini sürekli izlemeniz gerekir. Bu amaçla ESA Automation Türkiye olarak, Akıllı Metre çözümünü ve enerji yönetim yazılımını oluşturduk.

Tüm bunlar, ESA Automation Türkiye’nin diğer Esaware çözümleriyle mükemmel bir şekilde bütünleşir. Bu sayede, 360 derecelik verimli bir üretim sistemi elde edebiliriz. Bu, Yalın Yönetim ve Büyük Veri gibi üretimin geleceği için gerekli ilkelere dayanan bir sistemdir.