Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Yaskawa ve Phoenix Contact, PLCnext Technology için Güçlerini Birleştirdi

Yaskawa ve Phoenix Contact, PLCnext Technology için Güçlerini Birleştirdi

PAYLAŞ

Yaskawa ve Phoenix Contact, PLCnext Technology açık otomasyon platformu için bir ortaklık üzerinde anlaştı.

Endüstriyel robotik ve mekatronik üreticisi Yaskawa ile otomasyon çözümleri üreticisi Phoenix Contact’ın ortak hedefi, tescilli çözümlerden uzaklaşarak endüstriyel otomasyon için açık ve geleceğe yönelik bir ekosisteme geçişi ilerletmektir. Bu sektörde öncü şirketlerden olan Yaskawa ise PLCnext teknolojisini kullanmaya karar verdi. Bu çerçevenin bir parçası olarak Phoenix Contact, PLCnext çalışma zamanı ortamını Yaskawa’ya lisanslayacak ve daha fazla ortak geliştirme konusunda çalışacaklar. Yaskawa, PLCnext runtime sistemini başlangıçta Avrupa ve ABD’de Hareket Kontrolleri ve Robotik alanlarında kullanmayı planlıyor.

Yaskawa Avrupa CEO’su ve Başkanı Bruno Schnekenburger, “Uzun süredir devam eden, güvene dayalı iş ilişkimizi artık daha da derinleştirdiğimiz ve endüstriyel kontrol teknolojisi alanındaki ortaklığımızı genişlettiğimiz için gerçekten mutluyum” dedi. Phoenix Contact’ın COO’su ve Endüstriyel Yönetim ve Otomasyon İş Alanı Başkanı Ulrich Leidecker de şunları söyledi: “PLCnext ekosisteminin açıklığı, çok sayıda sağlayıcının oldukça esnek, güvenli ve modern otomasyon teknolojisi sunmasını sağlıyor. Yaskawa ile olan bu teknoloji ortaklığı, otomasyon endüstrisi için bir dönüm noktasıdır, çünkü açık bir otomasyon ekosistemine ne kadar çok ortak girerse, her bir katılımcı için o kadar faydalı olur. ”

PLCnext Technology, Phoenix Contact’ın endüstriyel otomasyonuna yönelik açık ekosistemdir. Açık kontrol teknolojisi, modüler mühendislik yazılımı ve çevrimiçi bir topluluk kombinasyonu ile bu çözüm, kullanıcıların değişen taleplere kolayca uyum sağlamasına ve mevcut ve gelecekteki yazılım hizmetlerini verimli bir şekilde kullanmasına olanak tanıyor. Yazılım ve sistematik bulut entegrasyonu için dijital bir pazara sahip olan PLCnext Technology, IoT dünyasının zorluklarıyla yüzleşmek için iyi bir donanıma sahiptir.