Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Yeni fonksiyonlar çevrimdışı programlamayı basitleştiriyor

Yeni fonksiyonlar çevrimdışı programlamayı basitleştiriyor

PAYLAŞ

Carl Cloos Schweisstechnik GmbH, müşterilerini 5. RoboPlan sempozyumuna davet etti. Yaklaşık 40 ziyaretçi RoboPlan yazılımının kaynak teknolojisinde kullanımı hakkında haber alışverişinde bulundu. Katılımcıları konferanslar, canlı gösteriler ve bireysel sorular için birçok fırsat ve deneyim alışverişi ile zengin bir program bekliyordu. Sempozyumun en önemli özelliği, çevrimdışı programlamayı büyük ölçüde basitleştiren ve kaynak üretiminin verimliliğini defalarca artıran isteğe bağlı yeni RoboPlan işlevlerinin sunulmasıydı.

CLOOS’taki Uygulama ve Süreç Mühendisliği Geliştirme Başkanı Christian Paul tarafından yapılan resmi ziyaretten sonra Sven Müller, yeni RoboPlan V7.03 versiyonunu sundu. Sabah, RoboPlan’daki yeni toplama modlarına, bakım sözleşmesi yapan müşterilere yönelik çeşitli servis paketlerine ve çok sayıda pratik örneğe heyecan verici katkılar geldi. Katılımcılar RoboPlan’ın yeni isteğe bağlı işlevlerine canlı gösteriler sırasında kapsamlı bir fikir verdi ve bunları pratik örneklerle kapsamlı bir şekilde test edebildiler.

CLOOS RoboPlan yazılımı, otomatik robot kaynak sistemlerinin çevrimdışı programlanmasını sağlar. RoboPlan, 3D modellerde kaynak ve seyahat yollarının yanı sıra sensör rutinlerinin oluşturulmasını ve bunların robot kontrol ünitesine doğrudan aktarılmasını sağlar. Bu, sistem kullanımını artırır, üretim sürecini optimize eder ve kaynağı daha esnek hale getirir. Yeni isteğe bağlı işlevler çevrimdışı programlamayı oldukça kolaylaştırır.
“Otomatik yol optimizasyonu” işlevi RoboPlan’ın bileşen geometrisini tanımasını sağlar. Bileşen ve kaynak torçunun çarpışması tespit edilir edilmez, torç yönü otomatik olarak düzenlenebilir kurallara göre uyarlanır. Böylece, RoboPlan kaynak yollarında çarpışmadan etkilenen durumları çözebilir.
“RoboPlan-CAD Arayüzü” işlevi, CAD sisteminde depolanan kaynak bilgisine dayanarak otomatik kaynak yollarının oluşturulmasını sağlar CAD sistemi için bir uzantı (AddIn), geometrik konumlar ve kaynak kalınlıkları gibi kaynak bilgisini alır ve kullanılabilir kılar. RoboPlan için arabirim aracılığıyla Bu bilgiden, RoboPlan doğrudan kaynak yollarını oluşturur.
“CAD kaynaklı Kaynaklar” fonksiyonu, kaynak rotalarını işaretlemeye yarayan CAD verilerindeki geometrik gövdeleri (prizmalar ve tabaka gövdeleri) otomatik olarak algılar. Böylece kullanıcı tarafından planlanan kaynaklar doğru pozisyonda üretilir ve doğrudan kaynak yollarına dönüştürülür.