Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Sepro, Medikal ve Farmasötik Uygulamalar için Paketlenmiş Robot Çözümlerini Piyasaya Sürüyor

Sepro, Medikal ve Farmasötik Uygulamalar için Paketlenmiş Robot Çözümlerini Piyasaya Sürüyor

PAYLAŞ

Tıbbi ve farmasötik kalıplama tesislerinde temiz odalarda ve diğer hassas ortamlarda artan otomasyon talebini karşılamak için Sepro Group, 3, 5 ve 6 eksenli robotlardan oluşan MED Serisini sunuyor.

Bu ambalajlı üniteler, tıbbi müşterilerin son yıllarda ISO 7 ve 8 temiz oda uygulamaları için satılan 1500’den fazla kalıplama makinesinde talep ettiği tasarım ve operasyonel özelliklerle hazır olarak gelir. Bu özellikler, temiz çalışmanın yanı sıra yüksek hassasiyet ve sürekli üretkenlik sağlar.

Sepro Ürün Pazarlama Direktörü Claude Bernard şu açıklamayı yaptı; “Sepro robotlar üretkenliği artırır ve iş akışlarını geliştirir. Temiz oda pazarında, robotlarımız montajdan denetime, izlenebilirlik ve paketlemeye kadar tüm üretim hattında kullanılabilir.”

Tıbbi ve farmasötik ürünler üreten İsviçreli kalıplama şirketi Fischer & Söhne, temiz odalarında Sepro robotları kullanıyor. CEO Iwan Tresch şunları söylüyor: “Gıda endüstrisi standardı BRC, hijyen ve temiz oda gereksinimlerine dayalı üretim sayesinde taviz vermek mümkün değil. Sepro robotlarla, optimum düzeyde hijyen sağlarken verimliliğimizi artırabiliriz. Sepro, hızlı teslimat süreleri ve esnekliği ile duyarlı bir şirkettir. “

Genel olarak Sepro MED robotları, tüm lineer kılavuz yüzeylerinde ve dişlilerde FDA onaylı yağlama içerir. Kablolar kanallar içinde korunabilir ve tüm robot yüzeyleri pürüzsüz, medikal beyaza boyanmış, sınırlı dekorasyona sahip, böylece toz birikmemesi temizliği kolaylaştırır. Kalıplanmış parçalarla temas eden birçok bileşende – kol ucu takımları gibi – yalnızca temiz malzemeler kullanılır. Gresin veya diğer yağlamanın kullanıldığı yerler kapalıdır, böylece hiç kimse kalıplama alanına kaçamaz. 5X MED robotları, toplam beş sayısal olarak kontrol edilen hareket ekseni sağlamak için iki eksenli bir servo bilek içerir. S5 Line MED robotlarının servo tahrikli üç ekseni ve bir pnömatik bileği vardır. Tüm robotlar isteğe bağlı olarak 0,3 mikrona kadar pnömatik filtreleme ile donatılabilir.

www.sepro-group.com