PAYLAŞ

Bir sensör, üç dil: wenglor’un yeni “Wintec” yüksek performanslı mesafe sensörleri, gelecekteki akıllı otomasyon sistemleri için gerekli olan tüm ekipmanlar ile donatıldı.

Kombinasyonel üç farklı endüstriyel ethernet teknolojisi ile, yenilikçi Wintec Teknolojisi OY2TA104P0150 sensörünü Endüstri 4.0 uygulamaları için çığır açan bir sensör haline getiriyor. Bu zeki ürün, performansındaki verimliliği, kalitesindeki güvenilirliği ve yenilikçi ağ iletişimi ile betimleniyor.wenglorsensoric_Lichtlaufzeitsensor_WinTec_OY2TA104P0150

wenglor Ar-Ge direktörü Dr. Ing. Alexander Ohl ürün ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Tüm bu özellikler gelecekte yoğun rağbet göreceği için, biz bu özellikleri tüm müşterilerimize bugünden sunmaktayız”.

wenglor’ un öncü ürünü pazar içerisinde ProfiNET, EtherCAT, EtherNet/IP protokolleri ile kullanılabilen tek ürün konumunda. Bu sensörler aktif olarak haberleşebilirken, sistem tarafından ayrı ayrı tanınabilirler (CP44) ve böylelikle “Endüstri 4.0” ün en yüksek rahatlık mertebesine ulaşılmış olur. Ancak üstün haberleşme yetenekleri yanında, ödüllü WinTec teknolojisi ile OY2TA104P0150 sadece kendine özgü özellikleri olan bir sensör durumuna getirmektedir. Dr. Ohl “Son derece eğimli, siyah ve parlak objelerin ölçümü yıllardır wenglor’ un başarılı olarak gerçekleştirdiği çekirdek alanlardan biridir ve bu durum, tüm dünya üzerindeki uygulamalarda artarak devam etmektedir” şeklinde sözlerine devam etmektedir. Dahası, 0.1 ile 10.1 metre gibi geniş ölçüm aralığı olan sensör, modern otomasyon sistemlerindeki karışık bir çok algılama ve ölçüm uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Teknik karekteristik özelliklerinin genişliği ve işlevleri, bu yüksek performanslı mesafe sensörüne yüksek performanslı yetenekler kazandırmaktadır: Entegre PoE arayüzü, kablolamadaki yüksek maliyetleri düşürürken, kompakt gövde yapısı (81 x 55 x 30 mm) ile de kolay ve yer kaplamayan montaj olanakları tanımaktadır.

Hazırlanmış web sunucusu ile tüm sensör fonksiyonlarına her yerden ulaşılabilmesi sayesinde yerden bağımsız hata teşhisi yapılabilmektedir. Güvenilir tak ve çalıştır fonksiyonu ve OLED ekranı ile de kullanıcıya son derece kolay kullanım sunulmaktadır. Dr. Ohl “Tek ve kompakt bir gövdede toplanan tüm bu özellikler uluslararası olarak belirleyici niteliktedir ve pazardaki etkimizi de sürekli olarak devam ettirecektir.” şeklinde öngörmektedir.

Sonuç olarak, tüm bu özellikler ile bu eşsiz ürün wenglor’un “Endüstri 4.0” ürün yelpazesine uymaktadır ve daha da ötesinde yüksek performans özelliklerine muazzam bir genişlik katmaktadır.

WinTec yüksek mesafe sensörleri şu şekilde hazır olarak sunulmaktadır, OY2TA104P0150P (ProfiNET), OY2TA104P0150C (EtherCAT) ve OY2TA104P0150E (EtherNet/IP).
Kısaca Önemli Noktalar:
• ProfiNET, EtherCAT veya EtherNet/IP
• Aktif haberleşme yeteneği ve sistemde algılanabilme (CP44)
• WinTec teknolojisi
• Kompakt Gövde
• Tak ve çalıştır fonksiyonu
• Power-over-Ethernet (PoE)
• Hata tanımlamak için Web Sunucusu
• OLED ekran