PAYLAŞ

ICSG 4.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı,  Dünya’nın akıllı şebeke ve şehir gelişiminin nabzını tutmak için, sektör liderlerini,  karar alıcılarını, uzmanlarını, özel sektör temsilcilerini İstanbul’da bir araya getiriyor. Haliç Kongre merkezinde gerçekleşecek olan 2 günlük program 20 Nisan saat 10.00’da kapılarını açacak. Zirvenin açılışını; T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak, T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İsveç ve Viyana Enerji Bakanları gerçekleştirecek.

T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması beklenen zirvede, Bakanlık katılımlarına ek olarak;  İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ümit Doğay Arınç açılışını gerçekleştirecek.

Fuar kapsamında standlarda ziyaretçileri bekleyen bazı çözümler şöyle;

  • Terör sonrası zarar tespitlerin mobil tabanlı yönetilmesi ( Sistem uydu fotoğrafları ve mobil sistem ile entegre çalışarak terör sonrası yıkılan zarar gören binalar otomatik tespit edilip bilgileri merkeze iletiliyor.)
  • Saat 16.00’da VAN ile canlı bağlantı kurularak uzaktan sistem ile bölgedeki kaçak elektrikler tek düğme ile kapatılabilecek. Elektrik hatları üzerinden haberleşmek suretiyle elektrik şebekesini kontrol eden ileri PLC teknolojisi kullanılmaya başlanıyor. Proje öncesi %65’ler olan Kayıp Kaçak oranı %15’lere düşürüldü, arıza sayıları ciddi oranda azaltıldı ve enerji kalitesi daha üst seviyelere taşınıyor. Uzaktan açma kesme özelliği olan sayaçlar, elektrik direklerine takılarak tüm tüketiciler anlık olarak uzaktan takip ediliyor. Bu proje ile orta ve uzun vadede son tüketici tarifelerine düşüş yönünde olumlu etki yaratarak ve elektrik enerjisinin daha verimli dağıtımının yapılmasını sağlayarak ülke ekonomisine ciddi katma değer sağlayacak.
  • Hem merkezi sistem hem de kullanım oranı kadar ödeme imkanı sunan ilk ısıtma sistemleri (termostatik vana ile merkezi sistemde ki aşırı ısınmayı kontrol altına alan sistem ve daireye girmeden sayaç okuma teknolojileri)
  • 3 boyutlu şehir uygulaması; Dinamik şehir siluetini an be an yaşatıyor ve enerji verimliliği, afetle mücadele şehir siluetinin çıkartılması ihtiyaçlarını tamamen karşılayabilen profesyonel bir sistem.

www.icsgistanbul.com