Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Balıkesir’e 100 Milyon Euroluk Yatırım Geliyor

Balıkesir’e 100 Milyon Euroluk Yatırım Geliyor

PAYLAŞ

Balıkesir OSB Müteşebbis Heyeti Başkanı Fahri Ermişler, Daimler ve Şişecam’ın, kentte 100 milyon euroluk yatırımla cam elyaf ve kompozit tesisi kuracağını bildirdi.

Balıkesir Ticaret Odası ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Başkanı Fahri Ermişler, Alman Daimler Grubu ve Şişecam’ın, kentte 100 milyon euroluk yatırımla cam elyaf ve kompozit tesisi kuracağını bildirdi.

Tesisin cam elyafı ve kompozit alanında faaliyet göstereceğini anlatan Ermişler, “Daimler Grup ve Şişecam’ın kuracağı şirketin yatırım miktarı 100 milyon euro ama benim hem Balıkesir hem Almanya’dan aldığım izlenimlere göre, üzerine 200 milyon euro daha sektörel yatırım gelecek cam elyaf ve kompozitle ilgili. Bir mıknatıs etkisi yaratacak bu yatırım. Toplamda 300 milyon euroluk bir yatırımın birkaç yıl içinde Balıkesir’e gelmesi büyük bir rakam” diye konuştu. Ermişler, bu yatırımların en az 3 bin kişiye istihdam sağlayacağını, aileleriyle birlikte düşünüldüğünde 10 bin kişinin buradan ekmek yiyeceğini söyledi.