Ana sayfa Industry News/Endüstri BPW GEBZE’de ÜRETİME BAŞLIYOR

BPW GEBZE’de ÜRETİME BAŞLIYOR

PAYLAŞ

Treyler aksı üretiminde, dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan BPW, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 10 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirerek üretime başlıyor.

Treyler üretiminde Almanya’nın ardından ikinci sırada gelen Türkiye’de yıllık 75 bin adetlik ve yaklaşık 140 milyon Euro hacminde bir aks pazarı bulunmasından hareketle yatırımlarını Türkiye’ye yönlendiren BPW’nin fabrika açılışı dün saat 15:00’da gerçekleşti.

BPW Yönetim Kurulu Başkanı Michael Pfeiffer

Açılış konuşmasında BPW Türkiye’nin bu sektörde hem kendi pazarı hem de ihracat pazarı olduğunu ve önümüzdeki dönemde pazar adetlerinin artacağını öngördüklerini söyleyen BPW Yönetim Kurulu Başkanı Michael Pfeiffer, yatırımla birlikte sadece aks değil, üst yapı ürünlerinin de Türkiye’de üretilmeye başlanacağı bilgisini verdi. Türkiye’nin coğrafi konumu itibariyle transit geçiş noktası olması ve Türkiye tır/treyler parkı değerlendirildiğinde BPW olarak yatırım için en doğru adresin Türkiye olduğuna karar verdiklerini belirten Michael Pfeiffer, “Yatırım BPW’nin uzun vadeli planları çerçevesinde el aldığı bir konudur. Türkiye’nin hali hazırda içinde bulunduğu geçici siyasi belirsizliğe rağmen BPW’nin Türkiye’nin geleceğine olan inancı tamdır. Bizim odağımız, yakalanacak istikrarla birlikte çok büyük bir ivme kazanılacağını düşündüğümüz orta ve uzun vadeli dönemdir. Çevre ülkelere de Türkiye üzerinden hizmet vermeyi ve burada gerçekleştirdiğimiz üretim ile ihracat yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.