PAYLAŞ

Technowrapp, İtalya merkezli otomatik streç film, palet sarma ve palet hareket sistemlerinin tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış bir firma. Technowrapp, yenilikçi ve yaratıcı bir çözüm üreterek uluslararası alanda adını duyurdu. Yeni Runner Arm palet sarma kolu üstün özellikler sunuyor. Firma bu Ar-Ge çalışması için Bonfiglioli ile işbirliği yaptı.

Bonfiglioli ile kurulan yakın işbirliği sayesinde Technowrapp yüksek performansın ve operasyon ile bakım kolaylığının kusursuzca bir araya geldiği Runner Arm’ı yarattı. Bonfiglioli, ürettiği kapsamlı ve güvenilir motor ve redüktör çözümleri sayesinde, Technowrapp’in paketleme ve lojistik sektörlerinde önde gelen firmalarla güvenilir bir ortaklık kurmasını sağladı.

Technowrapp kalite, performans ve üretimi arttıran Runner Arm gibi son teknoloji çözümleri piyasaya sürerek yeni teknolojik zorlukların üstesinden geliyor. Technowrapp mühendisleri otomatik döner kol palet sarıcı olan Runner Arm’da bir halka sarıcının yüksek performansı ile sıradan bir kollu sarıcının operasyon ve bakım hizmetlerini bir araya getirmeyi başardılar. Sarma sürecini hızlandırmayı mümkün kılan iki özel buluş sayesinde, Runner Arm eşsiz bir palet başına 10 seferde saatte 136 palet sarabiliyor ve bir paleti sadece 76 gramlık bir streç filmle dengede tutabiliyor (bu değere 15 μm filmle ulaşıldı). Bu iki buluşla birlikte dünyadaki en hızlı kol palet sarıcıyı üretmiş oldu. Merkezcil kontrast halkalı döner kol hareket ettiği anda içindeki kolu yönlendiriyor ve düşük yapısal gerilimle birlikte dakikada 45 devirle döndüğü bir hıza ulaşmasını sağlıyor. Kesme ve lehimleme kargaburunları gezici yük üzerinde çalışıyor ve hızın arttırılmasına ve iş hacminin verimliliğine katkı sağlıyor. Neticede, saatte 136 palet sarılmış oluyor.

Makinada Hangi Ürünler Kullanıldı?

Bonfiglioli, geniş kapsamlı ürün portföyüyle Runner Arm’ın başarısına katkıda bulundu. Technowrapp, palet ve yük hareketi ve ayrıca halka dönüşü ile servo-destekli gergi sistemleri için Bonfiglioli’nin C, W, ve BE/BN motor serilerinden faydalandı. Gergi, besleme ve kargaburun ile pres ve lineer silindir için çeşitli Bonfiglioli motorları kullanıldı. Taşıma sistemi 75Kw motor gücüne Bonfiglioli’nin W63 ve BN_FD motorları ile donatıldı. Ayrıca, gergi ve kargaburun taşıma sistemleri de gergi taşıma için 55Kw, kargaburun taşıma için ise 37kw gücündeki W63 ve BN_FD motorlar ile donatıldı; gergi taşımada ayrıca 1.1Kw gücündeki bir W86/BE motoru da kullanılıyor. Kolun dönme sisteminde Bonfiglioli’nin 4Kw gücündeki W110/BN_FD motor serisi kullanılırken, preste ise 55Kw gücünde bir W63 BN_FD motor yer alıyor. Lineer silindir ise 75Kw gücündeki C22 BE serisini kullanıyor. Bu farklı motor çözümleri sayesinde Runner Arm düşük yapısal gerilimi muhafaza ederken inanılmaz hızlara çıkabiliyor.

Resim1

BN Serisi

 

C Serisi
W Serisi