PAYLAŞ

Kaynak sektörünün öncü kuruluşlarından Eczacıbaşı-Lincoln Electric  Askaynak, sektöründe yine bir ilki gerçekleştirerek ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası’nı alma başarısını gösterdi. Türkiye’de “ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Sertifikası” ile “CE Sertifikası”nı alan ilk kaynak kuruluş olma ünvanına da sahip olan şirket, yakın dönemde gerçekleştirdiği yatırımlarla güçlü bir bilgi güvenliği altyapısı ve sistemi kurdu.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası’nın alınmasına ilişkin açıklama yapan Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak Bilgi Teknolojileri Müdürü Timur Yüksekten, “Askaynak olarak bilginin en değerli varlıkların başında geldiğine inanıyoruz. Bu yaklaşımla, şirketimizin her türlü bilgi varlığının korunması için bilgi güvenliği altyapısı ve sistemi kurmak üzere detaylı bir proje yürüttük. Proje kapsamda kurduğumuz altyapı ve bilgi güvenliği yönetim sistemi; sadece dışarıdan gelebilecek saldırılara önlem almak amacının dışında, ilk aşamada bilgi varlıklarının yetkili kişilerce doğru ve eksiksiz şekilde kullanılmasını sağlamayı da hedefliyor. Öte yandan, yaşanabilecek sistem sorunlarına karşı önlemlerin belirlenip çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin bilgi varlıklarının korunması ve istenildiği anda bilgiye erişilebilmesi de proje kapsamında büyük önem taşıyor. Kurmuş olduğumuz bu güçlü altyapı ve sistem, bilgi güvenliği standartlarını belirleyen ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi’nin gerekli gördüğü tüm koşulları da karşılıyor. Bu doğrultuda, Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak olarak başvuruda bulunduğumuz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası’nı almaya hak kazandık” dedi.

Eczacıbaşı-Lincoln Electric  Askaynak sektörde global standartları belirleyen çok sayıda farklı sertifikaya da sahip. Şirket, ISO 9000/9001 kalite yönetim sistemi, ISO 14001 çevre yönetim sistemi, OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği sertifikalarını da ilk olarak alan konumunda bulunuyor.

www.askaynak.com.tr