Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Ekin Endüstriyel, MIT Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar ile Güvenli Gıda Çözümleri...

Ekin Endüstriyel, MIT Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar ile Güvenli Gıda Çözümleri Hedefliyor

PAYLAŞ

Süt, ayran, krem peynir, meyve suyu, ketçap, mayonez, çikolata, bal, alkollü ve alkolsüz içecekler, ilaç ve kimya sektörlerinde transfer edilecek özellikle yoğun viskositeli sıvıların transferi sırasında gerçekleşen sorunları ortadan kaldırmak ve güvenli sıvı transferi yapabilmek için MIT Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalarını dünya pazarına sunan Ekin Endüstriyel sıvı transferinde çözüm ortaklığı sunmayı hedefliyor.

Ekin Endüstriyel Proses Pompaları Müdürü Melih Cihan Akıncı, sistemdeki diğer ekipmanlardan kaynaklanan boru hattı içindeki basıncın, emniyet valfinde set edilen basınçtan fazla olması durumunda, emniyet valfi pnömatik tetikleme ile devreye girerek ön kapağı dışarı doğru çektiğini ve akışı rahatlattığını, bu sayede lobe pompanın ve sistemin zarar görme ihtimalinin etkili şekilde düşürüldüğünü aktardı.

Ayrıca Melih Cihan Akıncı, CIP ve SIP sırasında verilen yüksek basınçlı akışın, bu opsiyon sayesinde pompanın ve sistemin zarar görmesini engelleyerek sağlıklı bir yıkamaya da olanak sağladığını dile getirdi.

www.ekinendustriyel.com