Ana sayfa Industry News/Endüstri Endüstriyel filtreleme çözümlerini Almanya’da tanıttı

Endüstriyel filtreleme çözümlerini Almanya’da tanıttı

PAYLAŞ

Endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümleriyle sektörünün öncüleri arasında yer alan Bomaksan, Almanya’da düzenlenen birleştirme, kaynak ve kesim teknolojileri fuarı Schweissen & Schneiden’da ziyaretçileriyle buluştu. 5 gün süren fuarda ürünleriyle yoğun ilgi gören Bomaksan, kaynak ile ısıl kesim işlemleri sırasında açığa çıkan toz ve partiküllerin filtrasyonuna yönelik çözümlerini sundu. Marka ayrıca, yeni geliştirdiği ve enerjide yüzde 50 tasarruf sağlayan rotor tasarımının da tanıtımını gerçekleştirdi.

Kaynak ve kesim sektöründeki en önemli ve en büyük buluşma noktalarından biri olan Schweissen & Schneiden Fuarı, 11-15 Eylül 2023 tarihleri arasında Almanya’nın Essen kentinde düzenlendi. Her dört yılda bir düzenlenen ancak bu kez pandemi nedeniyle 6 yıl aradan sonra gerçekleştirilen fuara, sektörün lider firmaları, yenilikçi start-up’lar ve sektör profesyonelleri yoğun ilgi gösterdi. 37 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler üreten yerli marka Bomaksan da 5 gün süren fuarda ziyaretçileriyle buluştu.

Yenilikçi ürünlerini Avrupa pazarında tanıttı

Fuarda kaynak ve ısıl kesim işlemleri sırasında açığa çıkan toz ve partiküllerin filtrasyonuna yönelik çözümleriyle müşterilerinin karşısına çıkan Bomaksan, aynı zamanda yüzde 50 daha küçük güce sahip motorla aynı emiş performansını sağlayan yeni rotor tasarımını da tanıttı. Yüksek enerji tasarruflu mobil kaynak duman emiş filtresi DUFILmini, yüksek vakumlu mobil duman emiş cihazı Mikrofil MIDI, entegre fan ve filtreye sahip çalışma masası TOFILbench ve endüstriyel hava temizleme kulesi ALVER, Bomaksan’ın fuarda tanıttığı ürünleri arasında yer aldı.

“Tecrübelerimizi hedef yatırımcılarla paylaştık”

Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, fuarın iş stratejilerini oluşturmada ve yeni iş birlikleri kurmada önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, Avrupa pazarının lojistik ve dinamik açıdan çeşitli fırsatlar sunduğunu belirtti. Orta vadede yeni distribütörler ve iş birlikleri kurma konusunda fuarın kendileri için büyük avantaj yarattığına dikkat çeken R. Bora Boysan, “Metal işleme sektöründe toz toplama ve havalandırma sistemlerinde elde ettiğimiz teknik bilgi ve tecrübeyi fuar boyunca potansiyel iş ortaklarımız ile paylaştık. Ziyaretçilerimizle geliştirdiğimiz ilişkiler, markamızın daha geniş bir coğrafyada tanınması ve etkin olması açısından önemli bir rol oynadı” dedi.

https://bomaksan.com/tr