PAYLAŞ

Honeywell, bina yönetim sistemi Enterprise Buildings Integrator’ın (EBI) yeni sürümünü duyurdu.  EBI R500, günümüz binalarının bağlantı kapasitelerini artırarak, akıllı binaların stratejik varlıklar haline gelmelerine yardımcı oluyor.  Yeni özellikler, bina yöneticilerinin idare ve karar verme sürecini daha iyi kontrol etmelerine yardım ederek, iş verimliliğinin artırılmasını destekliyor ve operasyonlar üzerinde daha iyi kontrol sağlıyor.

EBI R500, gerçek zamanlı sonuçlar elde etmek üzere bina yöneticilerinin bina verilerini kullanılabilir öngörülere dönüştürmelerine yardımcı oluyor. Yenilikler arasında özellikle aşağıdaki noktalar öne çıkıyor:

  • Yüksek veri noktası kapasitesi – EBI performans iyileştirmeleri, nokta kapasitesini yüzde 200 artırarak, daha az EBI sunucusu gereksinimiyle IT maliyetlerini azaltırken binanın genel bağlantı kapasitesini artırmaya yardımcı oluyor. Bina yöneticileri, oda sıcaklıkları, nem düzeyleri, hava kalitesi, erişim kontrol noktaları ve görüntülü izleme yayınları gibi bina verilerinin daha detaylı sonuçlarını elde edebiliyorlar.
  • İyileştirilmiş IT Uyumu – EBI en son Microsoft Windows® işletim sistemi ve Windows 2012 Server ile uyumlu olup, güncel IT uyumluluğunu ve güvenliğini desteklemektedir.
  • Bulut ve Mobil Bağlantı Uygulamaları – EBI, bina yöneticilerine bina performansı ve operasyonları hakkında daha yüksek durum farkındalığı sağlayan yeni bir mobil uygulamaya sahip. Bina yöneticileri artık, sistem arızalarının veya kurumun operasyon aksamalarının öncesinde, akıllı telefonlarına ve tablet cihazlarına olası bina sistemi ve ekipman sorunları hakkında anlık bildirimler alabiliyorlar. Mobil uygulama aynı zamanda bina sistemlerinin ve verilerin uzaktan erişimine ve yönetimine imkân veriyor.

Buna ek olarak, EBI, bulut-etkin olup, bina verilerini analiz ederek bina performansını iyileştirme ve enerji maliyetlerini azaltma ile ilgili kararları destekleyen bir dizi Honeywell bulut hizmetine bağlanabiliyor.

Honeywell Bina Çözümleri başkanı John Rajchert, “Binalar değer düşüklüğüne uğrayan varlıklar olmak zorunda değil. Doğru bina yönetim sisteminin uygulanmasıyla, kurumlar binalarını kurum misyonlarına katkıda bulunan akıllı öğelere dönüştürebilirler.” diye konuştu. “Son EBI özellikleri, kurumları, karmaşık verileri, gerçek zamanlı iş sonuçlarına dönüştürmelerine yardımcı olacak araçlarla donatıyor; bu da operasyon maliyetlerinin azalması, daha iyi kullanıcı deneyimi ve bina sakini güvenliği anlamına gelmektedir.”

Honeywell EBI; diğer işlevlerin yanında, güvenlik, konfor, yangın algılama ve enerji verimliliği ile ilgili sistemlerin entegrasyonunu sağlayan ödüllü bir bina yönetim sistemidir. Kullanıcının bir tesisi, yerleşkeyi ve çok sahalı operasyonu izleme, yönetme ve koruma kabiliyetini artıran kusursuz “Nesnelerin Entegrasyonu” özelliği sayesinde, kullanıcılara tek bir erişim noktası üzerinden bilgi ve kaynakların sürekli görüntülenmesini sağlar.

Ayrıca EBI, müşterilerin üçüncü taraf yazılımlar ve donanımlar ile entegre olarak karşılıklı işletilebilir bir mimariyle gelen ölçeklenebilirlik ve esneklikten faydalanmalarına yardımcı olan BACNet®, OPC® ve LonWorks® gibi sektör lideri açık protokoller ile iletişim kurabilmektedir. Son on yılda 160’tan fazla ülkede 25.000’den fazla EBI sistemi kurulmuştur. Mevcut müşteriler, kendilerine yeni işlevler ve sürekli yatırım getirileri sağlayan son sürüme kolayca geçebilirler.

www.ebi.honeywell.com