PAYLAŞ

Honeywell, hava örneklemeli duman algılama sistemleri, gelişmiş çevre güvenlik teknolojileri ve video analiz yazılımı alanında dünya genelinde lider sağlayıcılar arasında olan Xtralis’in alımını 480 milyon ABD Doları karşılığında sonuçlandırdığını duyurdu.

Honeywell Güvenlik ve Yangın Bölümü Başkanı David Paja yaptığı açıklamada; “Xtralis’in alımı, mevcut yangın algılama portföyümüz ile stratejik açıdan iyi bir uyum sağlamaktadır ve yangın ve hırsız risklerinin uzaktan görüntülü izlenmesi, gelişmiş çevresel güvenlik teknolojileri ve video analiz yazılımı alanında eşsiz imkanlar ve müşteri çözümleri sunacaktır. Bu satın alma, Kritik Altyapı Koruma (CIP) iş kolumuzu genişletmemize ve gelecek yıllarda güçlü bir büyüme kaydetmemize yardım edecektir” dedi.

Xtralis hava örneklemeli duman algılama çözümleri, karşılık verme süresini hızlandırmak ve tesis hasarlarını ve olası yaralanmaları en aza indirmek üzere erken uyarı ve risk doğrulama yöntemiyle tüm dünyada pek çok Fortune 500 şirketini, tarihi yapıları ve önemli altyapıları koruyor. Satın alınan Xtralis şirketi, Honeywell Otomasyon ve Kontrol Çözümleri stratejik iş koluna entegre edilecek.

www.honeywell.com