Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Lepton UW, En Geniş Görüş Açısına Sahip Mikro Termal Kamera Olarak Piyasaya...

Lepton UW, En Geniş Görüş Açısına Sahip Mikro Termal Kamera Olarak Piyasaya Sürülüyor

PAYLAŞ

eledyne Technologies’in bir parçası olan Teledyne FLIR, dünyanın ilk ultra geniş, 160 derece görüş alanına sahip ve bir tırnak ucuna kadar sığabilecek kadar küçük mikro termal kamera modülü olan Lepton UW’yu piyasaya sürüyor. Geniş görüş alanı gerektiren yangın algılama, süreç takibi ve insan sayma gibi uygulamalar için ideal olan bu yeni modül hem boyut hem ağırlık olarak rakiplerinin bir adım önünde olmasının yanı sıra üstün performans sunuyor.

400°C gibi geniş bir dinamik aralığa sahip olan Lepton UW, 120 x 120 kullanılabilir termal çözünürlük sunuyor. Aynı zamanda, Lepton ailesini dünyanın en çok satan mikro termal kamera modülü yapan eşsiz termal hassasiyete (<50 mK) ve entegre dijital termal görüntü sinyal işleme yetenekleri ile geliyor. Lepton ailesini seçen seçkin müşteriler, tamamı Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan dünyanın en büyük soğutulmamış mikro-termal kamera üretim kapasitesine sahip tesisler sayesinde, Lepton ürünlerini hızla ve verimli bir şekilde almaya devam edebiliyorlar.

Teledyne FLIR Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Walters, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu kadar kompakt bir pakette ultra geniş görüş alanı sunan bir termal kamera, akıllı binalar üzerinde çalışan sistem entegratörlerinin, termal verileri daha uygun maliyetlerle kullanmalarını sağlarken kurulumu kolaylaştıracaktır. Geliştiriciler, geliştirme sürecini hızlandırmak için kaynak kodlarından lisanslara kadar geniş kapsamlı çevrimiçi kaynaklar hakkında Teledyne FLIR Teknik Destek Ekibi’nden yardım alabilirler.”

Lepton UW, insan sayma uygulamaları için cam kullanarak aşırı saymayı ve olası kişisel gizlilik ihlallerini sıfıra indiren benzersiz bir veri seti sağlıyor, aynı zamanda bina otomasyon yazılımlarıyla birleştirildiğinde tesis yöneticilerine enerji kullanımını, kullanıcı konforunu ve çalışma alanı yönetimini optimize etme imkânı sunuyor.

Lepton Müşterileri İçin Kaynaklar
Entegratörler, Lepton siparişlerinin bir parçası olarak, Windows, Linux, Raspberry Pi ve BeagleBone platformlarında test için uygulama notları ve kaynak kodlarını içeren çevrimiçi Lepton entegrasyon araç kutusunu kullanabilirler. Teledyne FLIR Teknik Destek Ekibi, müşterilere en iyi performansı sunabilmeleri ve riskleri minimuma indirebilmeler için, MyFLIR® uygulama yazılımını ve MSX® ve Vivid-IR™ teknolojilerini lisanslamada da her zaman destek olmaya hazırdır.

FLIR Lepton ailesi hakkında bilgi almak için lütfen https://www.flir.com/lepton adresini ziyaret edin.