Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Mitsubishi Electric’in yeni öğretme paneli R86TB ile MELFA robot dağıtımı hızlanıyor

Mitsubishi Electric’in yeni öğretme paneli R86TB ile MELFA robot dağıtımı hızlanıyor

PAYLAŞ

Mitsubishi Electric son kullanıcılara, makine imalatçılarına ve sistem entegratörlerine endüstriyel ve işbirlikçi MELFA robotlarını kurma, programlama, yeniden kullanma, bu robotların bakımlarını yapma ve sorunlarını giderme konusunda yardımcı olmak için tasarlanan R86TB adlı yüksek performanslı yeni öğretim panelini duyurdu. Yeni çözüm, insan-makine etkileşimlerini kolaylaştırıyor ve son derece etkili otomatik operasyonların oluşturulmasını destekliyor.

Mitsubishi Electric’in mevcut öğretme panellerinin attığı temel üzerine inşa edilen çok işlevli çalıştırma ve programlama paneli R86TB; hem en yeni MELFA robotları hem de önceki nesilleri izlemek ve programlamak için gelişmiş işlevlere sahip, uygun maliyetli, daha sezgisel ve kullanımı kolay bir platform sunuyor. Cihaz; geniş, yüksek çözünürlüklü 10,1 inç ekrandan erişilebilen çeşitli kullanımı kolay ekranlar aracılığıyla bağlı robotun kapsamlı kontrolünü kolaylaştırıyor. Yeni çözüm böylece hem sınırlı robotik becerilerine sahip kullanıcıları giriş seviyesi uygulamaların etkili şekilde uygulanmasında destekliyor hem de daha deneyimli profesyonellerin gelişmiş uygulamaları daha etkin ve verimli biçimde oluşturmasına yardımcı oluyor.

R86TB; özellikle makine üreticilerinin, sistem entegratörlerinin ve son kullanıcıların, fiziksel ayarları taklit eden bir ortamda robotik görevleri planlamasına, kurmasına ve programlamasına yardımcı olacak 3D görselleştirme yeteneklerine sahip. Bu fonksiyon; programlama destek yetenekleri, parametre girişi ve programlama arayüzlerinin yanı sıra teşhis için özel bir bölümle tamamlanıyor. Mitsubishi Electric’in robot mühendisliği yazılımı RT Toolbox3’ü temel alan bu özellikler hem tutarlılık sağlıyor hem de kullanıcıların bu platformları benimsemesini ve kullanımını kolaylaştırıyor.

Yüksek performanslı öğretme paneli R86TB bu işlevlerin yanı sıra bilgisayara ihtiyaç duymadan hızlı ve erken sorun gidermeyi de destekliyor. Böylece otomatik uygulamaların çalışma süresini ve performansını optimize edebiliyor.

R86TB adlı yeni öğretim kutusunu pazara sunarak son derece etkili robotik kurulumların uygulanmasını daha da ileriye taşımaktan heyecan duyduklarını belirten Mitsubishi Electric Avrupa Servo/Hareket/Robotik EMEA Stratejik Ürün Müdürü Oliver Giertz “MELFA robotlarıyla tüm hizmet ömrü boyunca kolayca etkileşim kurmak için uygun bir arayüz olarak tasarlanan R86TB, müşterilerin bu makinelerin özelliklerinden tam olarak yararlanmasına büyük ölçüde yardımcı olacak” dedi.