PAYLAŞ

Otomasyon ürünleri alanında faaliyet gösteren OSH Mühendislik, 2016 yılı itibarıyla, üretimini yaptığı İLX markasını firma unvanı olarak kullanmaya başladı. Böylelikle firmanın yeni adı İLX Mühendislik oldu. Unvan değişikliği için www.automationtr.com ‘a görüş belirten İLX Mühendislik Genel Müdürü Cafer Bulut, bu önemli değişiklikle İLX markasını ön planda tutmayı hedeflediklerini altını çizdi.

17 yıllık kurum geçmişine, 25 yıllık endüstri tecrübesine sahip olan İLX Mühendislik, üretimini iki marka altında gerçekleştiriyor: İLX ve Fenac. İLX markasıyla ikaz lambaları, Fenac markasıyla da enkoderler üretiliyor. Firma aynı zamanda global bazı markaların mümessilliğini de yapıyor. Mümessilliği yapılan ürün grubunda ise AC sürücüler, PLC’ler, servo motor ve sürücüler, analog ve dijital indükatörler, manyetik sensör ve bantlar, bütün sensör grupları, sanayi tipi fiş ve prizler, pako şalter, limit siviçler, butonlar, el aletleri vb. ürünler yer alıyor.

LOGO Cafer Bulut; bu ürün yelpazesiyle sektördeki tüm üreticilerin, özellikle makine üreticilerinin ve otomasyon proje firmalarının talebine, fiyat-performans çıtasını gözeterek, kaliteli ve hızlı bir şekilde cevap verdiklerini kaydetti.

İLX Mühendislik’in; UVW, SinCos, SSI-2048 ve BİSS-2048 ürünlerini üreterek otomasyon endüstrisine sunan ilk yerli firma olduğunu söyleyen Cafer Bulut, ürüne ilişkin şu bilgileri verdi:

“Özellikle Absolute Enkoder için profibus ve CAN-OPEN haberleşme protokolleri sağlanabilmektedir. Programlanabilir Enkoder için, kolay kullanılabilir bilgisayar ara yüzü ve programlayıcısı ile kullanıcıya talep edilen enkoder ayarlarını yapma imkânı sunulmaktadır. Sektörde en çok ihtiyaç duyulan İncremental Enkoder alanında Fenac ürünleri en çok tercih edilenler arasında yer alır. Ayrıca tüketici ihtiyaçlarına göre özel çözümler sunan Fenac, savunma sanayisine de başta enkoder olmak üzere çeşitli alanlarda çözümler sunmaktadır.”

www.ilx.com.tr