PAYLAŞ

Parker Hannifin, popüler, değişken frekanslı AC10 Kompakt Sürücülerinin IP66/NEMA 4x korumalı serisini 90 kW’a kadar genişletti.

Piyasadaki en küçük kompakt sürücülerden biri olan AC10 IP66, 0,4 ila 90 kW güç aralığında hız veya tork kontrolü gerektiren günlük uygulamalarda basit ama becerikli motor kontrolü sağlar. IP66 aralığı için 90 kW’a kadar genişletme, zorlu çevre koşullarına dayanabilecek yüksek güçlü kompakt sürücüye yönelik pazar talebine doğrudan yanıttır.

IP (giriş koruması) dereceleri uluslararası IEC standardı, EN 60529’da tanımlanmaktadır. Derecenin ilk hanesi, bu durumda ‘6’, toz koruma seviyesiyle ilgilidir (6, sürücünün toz geçirmez özellikte olduğu anlamına gelmektir). Derecenin ikinci hanesi, yine ‘6’, su korumasıyla ilgilidir (6, güçlü jetlerle püskürtülen suyun muhafazaya zarar verecek miktarda girmeyeceği anlamına gelir). Parker AC10 IP66, AC10 serisi sürücülerin tüm avantajlarını sunmanın yanı sıra zorlu koşullarda çalışmaya izin veren, IEC onaylı çevre korumasına da sahiptir.

Tasarım mühendisleri ve makine üreticileri için AC10 IP66, çok çeşitli endüstrilerde genel amaçlı endüstriyel motor kontrol uygulamalarına pratik bir yaklaşım sunar. IP66 muhafazası sayesinde, zorlu koşulların endişe konusu olabileceği gıda ve içecek tesislerindeki yıkama alanlarında ve atık tesislerinde ya da çatı üstü gibi hem iç hem de dış mekan uygulamalarında kullanılabilir.

Genelde, sadece daha yüksek spesifikasyonlu sürücülerle ilişkilendirilen özellikleri sunan AC10 IP66; sensörsüz vektör modu, 590 Hz’e kadar çıkış frekansı, tüm beş kasa tipinde trifaze 230 V ve 400 V güç besleme ve bir dakika boyunca tam %150 aşırı yük  özelliklerine sahiptir. Bu kompakt sürücü ayrıca, entegre tuş takımı kullanılarak kurulum, ayar ve devreye alma için gereken süre ve çabayı azaltmak için tasarlanmıştır. Son olarak, IP66 korumalı, kompakt, uygun maliyetli sürücü arayan ve performanstan ödün vermeyen OEM makine üreticileri için optimize bir çözüm sunar. AC10 hakkında daha fazla bilgi için: http://solutions.parker.com/ac10drive