Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Parker, “PPP HPT Team Engagement” Fuar Programını Hayata Geçirdi

Parker, “PPP HPT Team Engagement” Fuar Programını Hayata Geçirdi

PAYLAŞ

Hareket ve kontrol teknolojileri alanında öncü firmalardan biri olan Parker Hannifin Türkiye, ilk defa bu sene, çalışanlarının “Kişisel Performans Hedefleri”ni (PPP) ve yıl içerisinde görev alacakları “Yüksek Performans Takımları”nı (HPT) etkin bir şekilde belirleyebilmeleri, kişisel gelişim ve kariyer planlama alanlarında önümüzdeki sene odaklanmak istedikleri konuları seçebilmeleri için iki hafta süren şirket içi bir etkinlik düzenledi.

Parker Türkiye Genel Müdür’ü Serpil Uzun, etkinliğin açılışında; “Global WIN stratejimizde de açıkça hedefimiz olduğu gibi, Parker Türkiye’de katılımcı, sadık ve yetenekli çalışanlardan oluşan bir ekip kurmayı ve bu ekibi oluşturan herkesin işi ile beraber kendi kişisel gelişimini de gözeterek çalıştığı etkin ve verimli bir çalışma ortamı yaratmayı başardık. Her geçen yıl yükselttiğimiz çıtayı aşarak ulaştığımız başarıların arkasındaki en büyük gücümüz bu.” sözleri ile konuşmasına başladı ve “Bugün burada, sizler için iki hafta açık kalacak ve sizleri odaklanarak düşünmeye davet eden bir fuar alanı oluşturduk. Global, bölgesel ve yerel stratejilerimiz size rehberlik etmek üzere fuar alanında yerlerini aldılar. Beyin fırtınası köşesinde, ezber bozan, özgür düşünme ve odaklanma tekniklerini ve ipuçlarını bulacaksınız. Yaratıcılığınızı konuşturun; kişisel hedeflerinizi, stratejimiz ile aynı çizgide ve hedeflerimize hizmet edecek şekilde belirlemekle beraber kendinizi geliştirmek istediğiniz alanları ve içinde olmak istediğiniz projeleri ön plana alın. İki haftalık fuar süresince, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar fuar alanını ziyaret edin, ödüllü etkinlik ve yarışmalara katılın, sizler için özel olarak seçilmiş TED konuşmalarını izleyin ve her şeyden önemlisi PPP ve HPT seçimlerinizi eğlenceli ve etkin bir şekilde gerçekleştirirken hem yeni öğrenimler kazanın hem de eğlenin.” sözleri ile fuarın açılışını tamamladı.

Parker’ın PPP HPT fuarı içerik ve tasarım açısından Türkiye’de rakipleri arasında bir ilke imza attı. Öncelikle, fuar alanı olarak şirketin “Sultanahmet” konferans salonu kullanıldığı için; alanın tasarımında etkileyici, daha önce denenmemiş ancak kolay eski haline getirilebilir bir yöntem tercih edildi: “Post-It Pixel Art”. Ön hazırlık ve planlamaları 4 hafta, uygulaması ise 4 iş günü süren tasarımlar için 2326 adet Post-It kullanılarak salonun bütün duvarlarına Pac Man, Super Mario ve Star Wars karakterinin piksel tasarımları uygulandı. Tasarımların fikir sahibi, Parker Pazarlama Lideri Ercan Pala; “PPP HPT fuarının olmazsa olmazlarından ilki katılımı ve ilgiyi yüksek tutacak etkinlikler ve eğlence olarak belirlendi. Fuarın eğlence kısmı için, çalışanların X-Box Kinnect oyunları ile egzersiz yapabilecekleri bir ortam oluşturduk. Bu sebeple, Post-It dekorasyonları için de ikonik oyun karakterlerini kulandık” dedi.

PPP HPT Fuarının göze çarpan başlıca bölüm ve etkinlikleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Beyin Fırtınası Köşesi: Parker’ın global, bölgesel ve yerel stratejileri ile birlikte “Etkin Beyin Fırtınası Teknikleri”ni içeren fikir geliştirme alanı.
  • PPP ve HPT Duvarları: Çalışanların hem kendileri hem de diğer çalışma arkadaşları için “Performans Hedefi” belirleyebilecekleri ve Yüksek Performans Takımları oluşturmak ve katılmak için kullanabilecekleri alanlar.
  • TED Konuşmaları: Her gün, yerli ve yabancı konuşmacıların ilham veren, etkileyici ve hayatın içinden konular ile ilgili konuşmalarının yayınlandığı TED saati.
  • X-Box Kinnect: İçlerinde Kinnect Adventures, Just Dance, Motion Sports, Virtual Tennis ve Star Wars Kinnect oyunlarının yer aldığı egzersiz saatleri.
  • 3D Sultanahmet Puzzle: Adını konferans salonuna veren Sultanahmet Camisi’nin 3 boyutlu puzzle’ı.
  • Selfie Köşesi

Fuar katılımcılarından Uygulama Mühendisi Ege Atillâ, etkinlik ile ilgili düşüncelerini “Şirketimizin işleyişinde önem arz eden HPT ve PPP gibi kritik konularda, çalışanların süreçlerin içerisine dahil edilmesi için bu derece eğlenceli ve etkin bir uygulamanın yapılması beni çok gururlandırdı. Parker’ın çalışanlarına son derece değer veren bir kurum olması, hissedarlarından iş ortaklarına, distribütörlerinden OEM ve müşterilerine kadar Parker ile çalışan herkes tarafından hissedilen bir olgu ve sürekli artan başarımızın temelini oluşturuyor.” sözleri ile özetledi.

www.parker.com.tr