PAYLAŞ

Parker Hannifin, yüksek hareketliliğe sahip ve kompakt SMH/SMB fırçasız servo motor serisine yakın zamanda 40mm boyut seçeneğini de ekledi. Yeni 40mm motor, 0.19Nm ile başlayarak serinin tork kabiliyetini genişletmekle kalmıyor, ayrıca geniş konfigürasyon ve seçenekleriyle gıda işleme, paketleme, robotik ve elleçleme makine OEM’lerine yüksek derecede esneklik sağlıyor.

Pazar eğilimlerine cevaben motorun boyutları önemli derecede küçültülerek tork/ağırlık oranı ve dinamik performansta ciddi kazanç sağlanmıştır. Geleneksel teknoloji fırçasız servo mtorolarıyla kıyaslandığında tork/ağırlık oranı yaklaşık 30% daha yüksek ve rotor ataletleri çok düşük. Bu yüzden de özellikle yüksek dinamiklik gerektiren uygulamalara uygun.

SMH40/SMB40 eklenmesiyle yaygın itibara sahip SMB serisi yüksek kalite servo motorları artık 40 mm’den 170 mm’ye kadar mevcut farklı boylarla , 0.19’dan 60 Nm’ye kadar nominal tork ve 7500 rpm’e ulaşan hızlar sunuyor. SMH40/SMB40 iki boyutta (92 mm / 109 mm) mevcut ve sırasıyla 0.19 Nm ve 0.38 Nm (230 VAC).

SMH40/SMB40, sağlam bir resolver arayüzünden farklı, yüksek çözünürlükte dijital pozisyon geri besleme seçeneklerine kadar, SMH/SMB serisinin geri kalanı ile aynı geri besleme türleri ve özelliklerine sahip. Ürün ayrıca HIPERFACE DSL® geri besleme sistemiyle tek kablo servo motor olarak da sipariş edilebilir; HIPERFACE DSL®, servo motor ve sürücülerde kullanılan tamamen dijital ve enterferanssız bir mutlak pozisyon geri besleme sistemi. Tek kablo seçeneği, enkoder iletişimini motor güç kablosuna entegre ederek motor ve sürücü arasında ayrı bir geri besleme bağlantı kablosuna ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

SMH/SMB serisi, Parker PSD bağımsız ve multi-axis servo sürücü serisiyle beraber optimum performans sağlaması için tasarlandı.

www.parker.com/tr